آیس بانک

آیس بانک

آیس بانک

ظرفیت : ۱۲۲ تا ۱۰۰۰ کیلووات

یخسازها شامل انواع مختلفی از دستگاه هایی هستند که یخ را بر روی سطح لوله های کویل یا صفحات مستغرق در یک مخزن آب عایق بندی شده تولید می کنند.

این سیستم معمولاً با نام آیس بانک یا مخزن یخ شناخته می شود.

یخ ساخته شده بر روی کویل یا پلیت ها به عنوان یخ مصرف نمی شوند بلکه به عنوان یک مبرد ثانویه برای خنک کردن آبی که در مخزن گردش می کند به کار می روند.

آیس بانک

 آیس بانک ها معمولاً برای ذخیره برودت در زمان های کم باری مصرف برق و استفاده از انرژی ذخیره شده در زمان پیک مصرف و همچنین در مواردی که نوساناتی در بار برودتی وجود دارد، به کار می روند. 

از طرفی دمای پایین تر در شب به سیستم های سرمایشی این امکان را می دهد تا بازدهی بیشتری داشته باشند و مصرف انرژی نیز کاهش پیدا کند.

مزایا

این بدین معناست که ظرفیت کمتری نیز مورد نیاز است و در نهایت سرمایه گذاری اولیه نیز کاهش پیدا می کند.

در سیستم آیس بانک این امکان وجود دارد که با افزودن برخی موادی که نقطه انجماد آب را کاهش می دهند راندمان را بالاتر نیز برد.

کاربرد ها :

  • محصولات تازه 

  • فرآوری طیور

  • نانوایی صنعتی

  • فرآوری لبنیات

  • فرآوری آبزیان

  • گوشت قرمز

  • نوشیدنی

  • خنک سازی بتن

آیس بانک ها بر اساس سفارش ساخته می شوند که این امکان را به مشتریان محترم می دهد تا بتوانند فریم ها و کویل را بر اساس ابعاد مورد نظر سفارش دهند.

کویل آیس بانک از جنس لوله های فولادی با پوشش گالوانیزه گرم جهت جلوگیری از پوسیدگی ساخته شده و سپس با فشار ۴۰۰ psi جهت جلوگیری از وجود نشتی تست می گردند.

متعلقات :

آیس بانک ها مجهز به مخزن آکومولاتور و آجیتاتور ( همزن ) می باشند.

آیس بانک

1کوئل آیس بانک

درباره نویسنده

Related posts

اواپراتور فریونی

اواپراتور فریونی

اواپراتور فریونی مناسب برای سیستم های تبرید صنعتی و سردخانه های گوشت، مرغ، ماهی، میوه و سبزیجات و تونل انجماد مناسب برای دستیابی به دمای 45- تا 12.5+ درجه سانتیگراد

بیشتر بخوانید

کندانسور هوایی

کندانسور هوایی فریونی ATC مناسب برای سیستم های تبرید صنعتی و سردخانه های گوشت، مرغ، ماهی، میوه و سبزیجات و تونل انجماد و تهویه مطبوع سازگار با شرایط آب و هوایی مختلف از دمای ۱۰- تا ۵۰ درجه سانتیگراد ظرفیت  : از ۷ تا ۱۰۵ کیلووات کندانسور هوایی سری ATC برای تقطیر...

بیشتر بخوانید

کندانسینگ یونیت هوایی

کندانسینگ یونیت هوایی ATCA  تمامی شیرآلات خط مایع و کنترل آلات را شامل شده و برای مناطق معتدل و گرمسیر مناسب می باشد. ظرفیت : ۲/۳۵ تا ۱۸۳/۴۶ کیلووات کندانسینگ یونیت هوایی سری ATCA برای تقطیر، ذخیره و هدایت مبرد های هالوکربنی در سیستم های تبرید صنعتی و تهویه مطبوع به...

بیشتر بخوانید