یخسازی؛ کاربرد، انواع یخسازی و مشخصات کارخانه یخسازی

کارخانه یخسازی از دستگاه یخساز، تجهیزات و تأسیسات جانبی (لیفتراک، سیستم بسته بندی و یا انتقال، انبار دپو و …) تشکیل شده است. این تجهیزات جهت بهره برداری از کارخانه و مدیریت یخ تولید شده مورد استفاده قرار می گیرند. به عنوان یک متخصص در صنعت برودت، ما برای ساخت یخسازی از قطعات الکتریکی و مکانیکی از برند های مشهور و معتبر استفاده می کنیم. بهره گیری از پمپ ها و کمپرسور های با عملکرد عالی، مبدل های حرارتی با راندمان بسیار بالا و کنترلر های دقیق ما را قادر می سازد تا سهولت در راهبری و ثبات در تولید یخ را تضمین کنیم. قیمت دستگاه یخ سازی وابسته به عواملی از قبیل ظرفیت تولید یخ، محل احداث کارخانه یخسازی، شرایط دسترسی به آب بهداشتی و … دارد. جهت اطلاع از قیمت دستگاه یخ سازی مورد نظر خود می توانید با ما تماس بگیرید.  دستگاه یخ ساز صنعتی دارای ۱ سال گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش می باشد.

نقش یخسازی در صنایع مختلف
 امروزه صنایع مختلفی اعم از تولیدی، تبدیلی، کشاورزی، راه و ساختمان و … نیازمند یخ هستند که در زیر به صورت تیتر وار به برخی از آن ها اشاره شده است.

 • صنایع شیلاتی: نگهداری و انتقال آبزیان در یخ جهت حفظ کیفیت
 • صنایع لبنی: استفاده از یخ به عنوان یک بانک ذخیره انرژی و هم چنین در پروسه تولید
 • صنایع راه و ساختمان: جهت خنک سازی و کنترل دقیق عیار بتن
 • صنایع رنگ و مواد شیمیایی: جهت استفاده در پروسه تولید
 • صنایع غذایی
 • صنایع پزشکی
 • سوپر مارکت ها و رستوران های متوسط و بزرگ
 • پیست اسکی مصنوعی
 • یخساز رستورانی
 • یخساز خانگی

تیم مجرب و با تجربه ما به عنوان یک مشاور جهت ارائه راهکار های حرفه ای جهت خرید یخسازی، دستگاه یخ ساز، طرح های یخسازی صنعتی و همچنین برآورد قیمت یخسازی و تجهیزات جانبی مرتبط با آن در کنار کارفرمایان محترم می باشد.

انواع دستگاه یخ ساز صنعتی

نوع دستگاه یخساز بسته به نوع استفاده ای که می خواهیم از یخ بکنیم متفاوت می باشد. در واقع نوع استفاده از یخ است که تعیین می کند برای یک هدف خاص کدام دستگاه یخ ساز مناسب می باشد. به عنوان مثال برای مناطق گرمسیر از بابت زمان نگهداری یخ معمولاً یخ های قالبی مورد توجه قرار می گیرند چرا که مدت زمان طولانی تری می توان یخ را حفظ کرد. از طرفی برای خنک کردن یک محصول خاص مثل لاشه مرغ یخ پولکی یا یخ پودری گزینه مناسب تری می باشد چرا که با افزایش سطح مقطع یخ در تماس با محصول (سطح تبادل) فرآیند انتقال حرارت و خنک سازی سریع تر صورت خواهد گرفت. در ادامه به معرفی انواع دستگاه یخ ساز می پردازیم.

 • یخساز قالبی با وزن هر قالب ۲۵ کیلوگرم : یخ قالبی یک مزیت بزرگ نسبت به انواع دیگر یخ در مناطق گرمسیری دارد و آن این است که نگهداری، جابجایی و انتقال آن به دلیل بزرگ بودن ابعاد یخ بسیار ساده تر و مقرون به صرفه تر است.
 • یخساز پولکی با ابعاد نا منظم ۲/۵ تا ۸ سانتیمتر مربع و ضخامت ۲ میلیمتر
 • یخساز پودری
 • یخساز لوله ای
 • یخساز بالشتی

در نتیجه انتخاب نوع دستگاه یخ ساز نیازمند بررسی و نیاز سنجی دقیق اولیه می باشد. کارشناسان ما می توانند در انتخاب نوع دستگاه یخ ساز با توجه به شرایط خاص پروژه به شما راهکار های مهندسی ارائه نمایند.

 

استفاده از انواع یخساز در صنایع مختلف بنابر ضرورت پروژه

خدمات شرکت برای کارخانه یخسازی

 • مهندسی:

در “مرحله مهندسی” شرکت برودت کار اطلس با افتخار، تمام کارخانه یخ سازی مورد نیاز هر مشتری را با ارائه پیشنهادات حرفه ای مهندسی می کند. ما می توانیم در بررسی بهینه ترین راهکار فنی و همچنین ارائه اطلاعات فنی جهت طراحی ساختمان در کنار شما باشیم. تیم ما می تواند با توجه به فضای موجود و نیاز شما بهترین روش های تولید یخ را به شما ارائه دهد. انتخاب نوع یخ ( قالبی، پولکی و … ) یکی از مهمترین ملاحظاتی می باشد که باید در طراحی مد نظر قرار گرفته شود.

 • مونتاژ و نصب:

در مرحله “مونتاژ و نصب” مهندسین و تکنسین های مقیم ما به تمام ایران سفر می کنند تا تمام تجهیزات را در جای خود قرارداده و تمام قطعات را نصب کنند.

 • آموزش در محل پروژه:

در مرحله “آموزش”مهندسین ما به تبادل اطلاعات و دانش با افراد دارای صلاحیت حاضر در محل سایت اقدام می کنند تا عوامل کارفرما بتوانند کارخانه یخساز را به صورت خودگردان و اصولی راهبری کرده و تولید را مدیریت کنند.

 • خدمات پس از فروش:

هنگام انجام سرویس های ادواری دستگاه یخ ساز و یا بروز اشکالات فنی، تیم خدمات پس از فروش ما به دو صورت دورکاری یا ریموت و یا حضور فیزیکی در محل کارخانه یخسازی در کنار شما هستند.

در شرکت برودت کار اطلس ما فقط تجهیزات نمی فروشیم بلکه راهکار های سفارشی منطبق با نیاز به شما پیشنهاد می دهیم تا مشکل امروز شما را حل کرده و راهبری آینده سیستم را هم پشتیبانی کنیم. ما متوجه هستیم که هر طرح خاص است و یک طراحی نمی تواند برای تمامی پروژه ها پاسخگو باشد. شرکت برودت کار اطلس با تکیه بر مهارت مهندسی و تجربه تیم خود پروژه یخسازی شما را با بالاترین راندمان و سود آوری طراحی می کند.

قیمت یخساز

قیمت دستگاه یخ ساز به نوع یخ و ظرفیت تولید یخ و همچنین برند و نوع تجهیزات مورد استفاده بستگی دارد. جهت برآورد دقیق قیمت یخساز صنعتی می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا مناسب ترین راهکار را با نازل ترین قیمت و در کمترین زمان ممکن به شما ارائه دهند.

کار را به کاردان بسپارید! در ساخت یخساز های صنعتی و برآورد مناسب ترین قیمت برای پروژه یخ سازی، تجربه و مهارت تیم فنی نقش به سزایی در کارایی و سودآوری طرح دارد.

سخن پایانی

کارخانه یخسازی در یک نگاه از تولید تا نگهداری و مصرف با ماشین آلات برودتی، اتاق های نگهداری و ساختمان های مورد نیاز مرتبط است. برای انتخاب یک دستگاه یخساز صنعتی ملاحظات زیادی در رابطه با قیمت یخساز، نگهداری دستگاه، نیروی متخصص، تأمین آب و انتخاب بهترین نوع یخ باید در نظر گرفته شود. در واقع انتخاب یک دستگاه یخ ساز باید منطبق بر نیاز و شرایط بومی منطقه باشد. شرکت برودت کار اطلس همواره نیاز مشتریان خود را با بهره گیری از دامنه ای وسیع از تجهیزات و سفارشی سازی مشخصات یخ سازی برآورده می کنیم تا یخ تولیدی توسط یخساز مناسب بازار بوده و دارای استاندارد بالاتری نسبت به رقبا باشد.

مطالب مرتبط

یخسازی