مشخصات کارخانه یخسازی، جزئیات و قیمت یخساز

کارخانه یخسازی از دستگاه یخساز، تجهیزات و تأسیسات جانبی (لیفتراک، سیستم بسته بندی و یا انتقال، انبار دپو و …) تشکیل شده است. این تجهیزات جهت بهره برداری از کارخانه و مدیریت یخ تولید شده مورد استفاده قرار می گیرند. به عنوان یک متخصص در صنعت برودت، ما برای ساخت یخسازی از قطعات الکتریکی و مکانیکی از برند های مشهور و معتبر استفاده می کنیم. بهره گیری از پمپ ها و کمپرسور های با عملکرد عالی، مبدل های حرارتی با راندمان بسیار بالا و کنترلر های دقیق ما را قادر می سازد تا سهولت در راهبری و ثبات در تولید یخ را تضمین کنیم. قیمت دستگاه یخ سازی وابسته به عواملی از قبیل ظرفیت تولید یخ، محل احداث کارخانه، شرایط دسترسی به آب بهداشتی و … دارد.

نقش یخسازی در صنایع مختلف

امروزه صنایع مختلفی اعم از تولیدی، تبدیلی، کشاورزی، راه و ساختمان و … نیازمند یخ هستند که در زیر به صورت تیتر وار به برخی از آن ها اشاره شده است.

 • صنایع شیلاتی : نگهداری و انتقال آبزیان در یخ جهت حفظ کیفیت
 • صنایع لبنی : استفاده از یخ به عنوان یک بانک ذخیره انرژی و هم چنین در پروسه تولید
 • صنایع راه و ساختمان : جهت خنک سازی و کنترل دقیق عیار بتن
 • صنایع رنگ و مواد شیمیایی : جهت استفاده در پروسه تولید
 • صنایع غذایی
 • یخساز رستورانی
 • یخساز خانگی

تیم مجرب و با تجربه ما به عنوان یک مشاور جهت ارائه راهکار های حرفه ای جهت خرید یخسازی، دستگاه، طرح های صنعتی و همچنین برآورد قیمت یخسازی و تجهیزات جانبی مرتبط با آن در کنار کارفرمایان محترم می باشد.

انواع دستگاه یخ ساز صنعتی

نوع دستگاه یخساز بسته به نوع استفاده ای که می خواهیم از یخ بکنیم متفاوت می باشد. در واقع نوع استفاده از یخ است که تعیین می کند برای یک هدف خاص کدام دستگاه یخ ساز مناسب می باشد. به عنوان مثال برای مناطق گرمسیر از بابت زمان نگهداری یخ معمولاً یخ های قالبی مورد توجه قرار می گیرند چرا که مدت زمان طولانی تری می توان یخ را حفظ کرد.

 • یخساز قالبی با وزن هر قالب 25 کیلوگرم : یخ قالبی یک مزیت بزرگ نسبت به انواع دیگر یخ در مناطق گرمسیری دارد و آن این است که نگهداری، جابجایی و انتقال آن به دلیل بزرگ بودن ابعاد یخ بسیار ساده تر و مقرون به صرفه تر است.
 • یخساز پولکی با ابعاد نا منظم 5/2 تا 8 سانتیمتر مربع و ضخامت 2 میلیمتر
 • یخساز پودری
 • یخساز لوله ای
 • یخساز بالشتی

در نتیجه انتخاب نوع دستگاه نیازمند بررسی و نیاز سنجی دقیق اولیه می باشد. کارشناسان ما می توانند در انتخاب نوع دستگاه یخ ساز با توجه به شرایط خاص پروژه به شما راهکار های مهندسی ارائه نمایند.

استفاده از انواع یخساز در صنایع مختلف بنابر ضرورت پروژه

خدمات شرکت برای کارخانه یخسازی

 • مهندسی:

در “مرحله مهندسی” شرکت برودت کار اطلس با افتخار، تمام کارخانه یخ سازی مورد نیاز هر مشتری را با ارائه پیشنهادات حرفه ای مهندسی می کند. ما می توانیم در بررسی بهینه ترین راهکار فنی و همچنین ارائه اطلاعات فنی جهت طراحی ساختمان در کنار شما باشیم.

 • مونتاژ و نصب:

در مرحله “مونتاژ و نصب” مهندسین و تکنسین های مقیم ما به تمام ایران سفر می کنند تا تمام تجهیزات را در جای خود قرارداده و تمام قطعات را نصب کنند.

 • آموزش در محل پروژه:

در مرحله “آموزش”مهندسین ما به تبادل اطلاعات و دانش با افراد دارای صلاحیت حاضر در محل سایت اقدام می کنند تا عوامل کارفرما بتوانند کارخانه یخساز را به صورت خودگردان و اصولی راهبری کرده و تولید را مدیریت کنند.

 • خدمات پس از فروش:

هنگام انجام سرویس های ادواری دستگاه و یا بروز اشکالات فنی، تیم خدمات پس از فروش ما به دو صورت دورکاری یا ریموت و یا حضور فیزیکی در محل کارخانه یخ سازی در کنار شما هستند.

در شرکت برودت کار اطلس ما فقط تجهیزات نمی فروشیم بلکه راهکار های سفارشی منطبق با نیاز به شما پیشنهاد می دهیم تا مشکل امروز شما را حل کرده و راهبری آینده سیستم را هم پشتیبانی کنیم.

مهارت و تجربه نقش به سزایی در کنترل قیمت یخساز دارد

قیمت یخساز

قیمت دستگاه یخ ساز به نوع یخ و ظرفیت تولید یخ و همچنین برند و نوع تجهیزات مورد استفاده بستگی دارد. جهت برآورد دقیق قیمت یخساز صنعتی می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا مناسب ترین راهکار را با نازل ترین قیمت و در کمترین زمان ممکن به شما ارائه دهند.

سخن پایانی

کارخانه یخسازی در یک نگاه از تولید تا نگهداری و مصرف با ماشین آلات برودتی، اتاق های نگهداری و ساختمان های مورد نیاز مرتبط است. برای انتخاب یک دستگاه یخساز صنعتی ملاحظات زیادی در رابطه با قیمت یخساز، نگهداری دستگاه، نیروی متخصص، تأمین آب و انتخاب بهترین نوع یخ باید در نظر گرفته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تماس با ما