کمپرسور دانفوس

کمپرسور دانفوس (Danfoss) در واقع توسط شرکت منیروپ که در سال ۱۹۷۱ فعالیت خود را در زمینه ساخت کمپرسور های برودتی رفت و برگشتی (پیستونی) با ساختار هرمتیک یا بسته آغاز کرد، تولید شده است. این کمپانی در سال ۱۹۹۲ اولین شرکتی در اروپا بود که موفق به تولید کمپرسورهای اسکرال شد. شرکت منیروپ یک سال بعد یعنی در سال ۱۹۹۳ توسط شرکت دانفوس خریداری شد. از این پس این کمپرسور ها با نام تجاری کمپرسور دانفوس در بازار شناخته می شوند. در سال ۲۰۰۱ بزرگترین کمپرسور اسکرال با ظرفیت ۲۵ تن با برند .دانفوس به بازار عرضه گردید. شرکت دانفوس امروز دارای یکی از پیشرفته ترین مدل های کمپرسور اسکرال بوده که توانایی دستیابی به دمای ۴۰- درجه سانتیگراد در ظرفیت های محدود را دارا می باشد.

کمپرسور دانفوس از نوع هرمتیک یا بسته می باشد که در دو مدل کمپرسور پیستونی دانفوس (شامل سری MT،MTZ و NTZ) و کمپرسور اسکرال دانفوس (شامل سری S و H برای تهویه مطبوع و MLZ و LLZ برای تبرید) تولید می شوند. انواع کمپرسور دانفوس به طور گسترده در سیستم های تبرید و تهویه مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه به معرفی و ارائه مشخصات فنی کمپرسور دانفوس و قیمت کمپرسور دانفوس خواهیم پرداخت تا در خرید کمپرسور دانفوس شما را راهنمایی کنیم.

مشخصات فنی کمپرسور دانفوس

کمپرسور دانفوس دارای دو مدل اسکرال و پیستونی می باشد. در ادامه به تفکیک به ارائه اطلاعات فنی کمپرسورهای دانفوس می پردازیم. توصیه می شود برای کسب اطلاع از جدول قدرت کمپرسور دانفوس، مقدار روغن کمپرسور دانفوس و اطلاعات تخصصی و دقیقتر کاتالوگ های هر مدل را از لینک های ارائه شده دانلود کنید.

مشخصات فنی کمپرسور دانفوس پیستونی منیروپ

کمپرسور دانفوس منیروپ دارای ۴۳ مدل با دامنه توان از ۵/۳ تا ۴۷/۳ متر مکعب در ساعت می باشد که برخی از مدل های کوچک آن (تا ۳ تن تبرید) امکان کارکرد با برق تک فاز را نیز دارند. EER یا راندمان کمپرسور دانفوس در شرایط دمایی مختلف در بازه ۶ تا ۷ می باشد که بسیار مطلوب است. برای کسب اطلاعات دقیق تر می توانید کاتالوگ کمپرسور دانفوس را از لینک زیر دانلود کنید.

کمپرسور دانفوس پیستونی دارای سه سری MT و MTZ و NTZ می باشد. کمپرسور دانفوس پیستونی MT و MTZ که دارای مشخصات مکانیکی و الکتریکی یکسانی هستند برای کارکرد در دماهای بالا و متوسط (۱۵- الی ۱۵+ درجه سانتیگراد) طراحی شده است. کمپرسور دانفوس MT جهت استفاده با مبرد R-22 و روغن های معدنی و کمپرسور دانفوس MTZ برای استفاده با مبردهای جدید مثل R-134a،R404a و روغن پلی استر طراحی و تولید می شوند. کمپرسور دانفوس پیستونی NTZ برای کارکرد در دماهای متوسط و پایین (۱۰- الی ۴۰- درجه سانتیگراد) و استفاده با گاز های جدید و روغن های پلی استری تولید می شوند.

مزایای کمپرسور دانفوس منیروپ

کمپرسور دانفوس به عنوان یک گزینه اقتصادی و قدرتمند دارای مزایای فراوانی می باشد که به مهمترین آنها در ادامه می پردازیم:

 • مصرف برق بسیار پایین
 • لرزش و صدای فوق العاده کم
 • مجهز به سیستم داخلی حفاظت الکتروموتور
 • سوپاپ های با طراحی خاص با بالاترین راندمان
 • دارای قابلیت کارکرد در دامنه دمایی گسترده بالا، متوسط و پایین
 • قابلیت کارکرد با مبردهای متنوع  و رایج مانند   R-22 , R134a , R404a , R407c , R507a

یک مزایای فنی مهم کمپرسور دانفوس این است که در صورت ورود مبرد به کمپرسور به صورت مایع یا اصطلاحاً برگشت مایع، کمپرسور به دلیل وجود فضای خالی داخلی متوجه ریسک آسیب پذیری (liquid hammering) بسیار کمتری خواهد بود. همچنین دمای کمپرسور دانفوس کاملاً توسط گاز مکش شده کاهش یافته و کنترل می شود بنابراین نیازی به خنک سازی اضافی برای کمپرسور نیست. در ادامه، این موضوع همچنان باعث شده که کمپرسور بدون نگرانی از گرم شدن بیش از حد، به صورت دو جداره ساخته شود و سطح تولید صدای بسیار کمتری داشته باشد.

مشخصات فنی کمپرسور اسکرال دانفوس

کمپرسور اسکرال دانفوس سری MLZ و LLZ برای کاربردهای تبرید و سری SM، SY و SZ برای کاربردهای تهویه مطبوع استفاده می شوند. برای کسب اطلاعات دقیق تر می توانید کاتالوگ کمپرسور اسکرال دانفوس را از لینک زیر دانلود کنید.

کمپرسور اسکرال دانفوس دارای سری ها و مدل های متنوعی می باشد. کمپرسور اسکرال دانفوس SM، SY و SZ برای کارکرد در دماهای بالا و متوسط (۱۵- الی ۱۵+ درجه سانتیگراد) طراحی شده است. کمپرسور اسکرال دانفوس SM و SY جهت استفاده با مبرد R-22 و روغن های معدنی و کمپرسور اسکرال دانفوس SZ برای استفاده با مبردهای جدید مثل R-134a ،R404a و روغن پلی استر طراحی و تولید می شوند. کمپرسور اسکرال دانفوس MLZ و LLZ برای کارکرد در دماهای متوسط و پایین (۱۰- الی ۴۰- درجه سانتیگراد) و استفاده با گاز های جدید و روغن های پلی استری تولید می شوند.

مزایای کمپرسور اسکرال دانفوس

 • قابلیت اضافه کردن آپشن بی صدا تا ۱۰ دسی بل
 • کنترل بسیار دقیق فشار ساکشن و اجرای اصول مصرف بهینه
 • قابلیت کارکرد با مبردهای متنوع  و رایج مانند   R-22 , R134a , R404a , R407c , R507a
 • تعدیل و کنترل پیوسته ظرفیت از ۱۰ تا ۱۰۰ درصد جهت تنظیم ظرفیت مورد نیاز و بار مصرفی به شکل بهینه

از دیگر مزایای کمپرسور اسکرال دانفوس می توان به امکان سفارش خط اکونومایزر در مدل های LLZ که با تزریق گاز مبرد باعث افزایش راندمان و ظرفیت برودتی کمپرسور می شوند نیز اشاره کرد.

پلاک خوانی کمپرسور دانفوس

نحوه نامگذاری کمپرسور دانفوس دارای اعداد و حروفی است که اطلاعات مفیدی به ما ارائه می دهد. بهتر است قبل از خرید کمپرسور دانفوس با نحوه پلاک خوانی آن آشنا شوید. در ادامه نحوه تشخیص قدرت کمپرسور دانفوس از روی پلاک و برخی اطلاعات فنی دیگر که مدل نامبر به ما می دهد را شرح داده ایم.

با توجه به شکل بالا از چپ به راست پلاک خوانی را به شرح زیر انجام می دهیم :

 • MT نشان دهنده سری یا تیپ کمپرسور دانفوس می باشد. که در اینجا نشانگر کمپرسور پیستونی هرمتیک می باشد.
 • حرف Z اگر در ادامه مشاهده شود نشانگر نوع روغن شارژ شده در کمپرسور است که در اینجا از نوع پلی استری بوده و مناسب برای کارکرد با گازهای R-404a، R-134-a و… می باشد. ولی اگر حرف Z وجود نداشته باشد به معنی این است که کمپرسور با روغن معدنی شارژ شده و مناسب برای کارکرد با گاز R-22 می باشد.
 • عدد ۶۴ نشانگر ظرفیت اسمی یا قدرت کمپرسور دانفوس با واحد KBtu/h است که برای تبدیل آن به تن تبرید کافی است این عدد را بر عدد ۱۲ تقسیم کنید. به عنوان مثال مدل فوق معرف یک کمپرسور دانفوس با ظرفیت اسمی ۵/۳ تن تبرید می باشد.
 • عدد ۴ در ادامه این مدل نامبر معرف ولتاژ و فرکانس مورد نیاز موتور کمپرسور دانفوس می باشد.
 • حرف V در اینجا معرف وجود پورت اکولایزر روغن و سایت گلاس روغن می باشد.
 • حرف I در آخر مربوط به سفارش تکی و یا عمده (صنعتی) می باشد.

قیمت کمپرسور دانفوس

قیمت کمپرسور دانفوس به عواملی مانند مدل (پیستونی یا اسکرال) و قدرت و سایر آپشن ها می تواند متفاوت باشد. در ادامه می توانید لیست قیمت انواع کمپرسور های دانفوس را ملاحظه کنید. برای کسب اطمینان از صحت قیمت ها با ما در تماس باشید.

جدول کمپرسور اسکرول دانفوس سری MLZ

ردیف مدل اسب بخار قیمت (ریال)
۱ MLZ-015 ۲ ۱۳۱.۵۰۰.۰۰۰
۲ MLZ-021 ۳ ۱۴۶.۸۵۰.۰۰۰
۳ MLZ-026 ۳.۵ ۱۵۰.۴۰۰.۰۰۰
۴ MLZ-030 ۴ ۱۷۰.۵۰۰.۰۰۰
۵ MLZ-038 ۵ ۱۸۰.۵۰۰.۰۰۰
۶ MLZ-045 ۶ ۱۸۶.۵۰۰.۰۰۰
۷ MLZ-048 ۷ ۱۹۵.۰۰۰.۰۰۰
۸ MLZ-058 ۷.۵ ۲۶۴.۰۰۰.۰۰۰
۹ MLZ-066 ۹ ۲۶۸.۲۰۰.۰۰۰
۱۰ MLZ-076 ۱۰ ۲۸۳.۰۰۰.۰۰۰

جدول کمپرسور منیروپ دانفوس سری MT

ردیف مدل اسب بخار قیمت (ریال)
۱ MT18-5VI ۱.۵ ۱۸۹.۱۵۰.۰۰۰
۲ MT18-4VI ۱.۵ ۱۸۰.۱۵۰.۰۰۰
۳ MT22-5VI ۱.۸ ۱۹۴.۶۰۰.۰۰۰
۴ MT22-4VI ۱.۸ ۱۹۴.۶۰۰.۰۰۰
۵ MT28-5VI ۲.۳ ۲۰۲.۰۰۰.۰۰۰
۶ MT28-4VI ۲.۳ ۲۰۲.۰۰۰.۰۰۰
۷ MT32-5VI ۲.۶ ۲۰۷.۰۰۰.۰۰۰
۸ MT32-4VI ۲.۶ ۲۰۷.۰۰۰.۰۰۰
۹ MT36-5VI ۳ ۲۱۵.۰۰۰.۰۰۰
۱۰ MT36-4VI ۳ ۲۱۵.۰۰۰.۰۰۰
۱۱ MT40-4VI ۳.۳ ۲۲۸.۶۰۰.۰۰۰
۱۲ MT50-4VI ۴ ۲۷۳.۵۰۰.۰۰۰
۱۳ MT56-4VI ۴.۶ ۲۸۷.۲۰۰.۰۰۰
۱۴ MT64-4VI ۵.۳ ۲۹۵.۲۰۰.۰۰۰
۱۵ MT72-4VI ۶ ۳۴۱.۵۰۰.۰۰۰
۱۶ MT80-4VI ۶.۸ ۳۸۲.۷۰۰.۰۰۰
۱۷ MT100-4VI ۸.۳ ۵۶۹.۰۰۰.۰۰۰
۱۸ MT125-4VI ۱۰ ۶۳۱.۹۰۰.۰۰۰
۱۹ MT144-4VI ۱۲ ۷۰۵.۵۰۰.۰۰۰
۲۰ MT160-4VI ۱۳.۳ ۷۵۳.۰۰۰.۰۰۰

جدول کمپرسور منیروپ دانفوس سری MTZ

ردیف مدل اسب بخار قیمت (ریال)
۱ MTZ18-5VI ۱.۵ ۱۹۸.۵۰۰.۰۰۰
۲ MTZ18-4VI ۱.۵ ۱۹۸.۵۰۰.۰۰۰
۳ MTZ22-5VI ۱.۸ ۲۰۴.۲۵۰.۰۰۰
۴ MTZ22-4VI ۱.۸ ۲۰۴.۲۵۰.۰۰۰
۵ MTZ28-5VI ۲.۳ ۲۱۲.۰۰۰.۰۰۰
۶ MTZ28-4VI ۲.۳ ۲۱۲.۰۰۰.۰۰۰
۷ MTZ32-5VI ۲.۶ ۲۱۷.۰۰۰.۰۰۰
۸ MTZ32-4VI ۲.۶ ۲۱۷.۰۰۰.۰۰۰
۹ MTZ36-5VI ۳ ۲۲۵.۸۰۰.۰۰۰
۱۰ MTZ36-5VI ۳ ۲۲۵.۸۰۰.۰۰۰
۱۱ MTZ40-4VI ۳.۳ ۲۳۴.۰۰۰.۰۰۰
۱۲ MTZ50-4VI ۴ ۲۸۷.۰۰۰.۰۰۰
۱۳ MTZ56-4VI ۴.۶ ۳۰۱.۵۰۰.۰۰۰
۱۴ MTZ64-4VI ۵.۳ ۳۰۸.۵۰۰.۰۰۰
۱۵ MTZ72-4VI ۶ ۳۵۷.۰۰۰.۰۰۰
۱۶ MTZ80-4VI ۶.۸ ۳۹۹.۹۰۰.۰۰۰
۱۷ MTZ100-4VI ۸.۳ ۵۹۲.۰۰۰.۰۰۰
۱۸ MTZ125-4VI ۱۰ ۶۵۷.۱۵۰.۰۰۰
۱۹ MTZ144-4VI ۱۲ ۷۳۴.۰۰۰.۰۰۰
۲۰ MTZ160-4VI ۱۳.۳ ۷۸۳.۰۰۰.۰۰۰

جدول کمپرسور منیروپ دانفوس سری NTZ

ردیف مدل اسب بخار قیمت (ریال)
۱ NTZ048-5LR1 ۱.۲ ۲۴۱.۳۰۰.۰۰۰
۲ NTZ048-4LR1 ۱.۲ ۲۴۱.۳۰۰.۰۰۰
۳ NTZ068-5LR1 ۲ ۲۵۲.۷۰۰.۰۰۰
۴ NTZ068-4LR1 ۲ ۲۵۲.۷۰۰.۰۰۰
۵ NTZ096-4LR1 ۲.۵ ۲۸۶.۸۰۰.۰۰۰
۶ NTZ108-4LR1 ۳ ۳۰۰.۴۰۰.۰۰۰
۷ NTZ136-4LR1 ۴ ۴۲۸.۵۰۰.۰۰۰
۸ NTZ215-4LR1 ۷.۵ ۷۲۸.۳۰۰.۰۰۰
۹ NTZ271-4LR1 ۱۰ ۸۷۳.۶۰۰.۰۰۰

نحوه انتخاب کمپرسور دانفوس

جهت انتخاب کمپرسور منیروپ دانفوس با استفاده از داده های زیر و کاتالوگ کمپرسور منیروپ دانفوس می توانید قدرت کمپرسور را محاسبه و انتخاب نمایید.

 • ظرفیت برودتی (کیلووات)
 • دمای اواپراتور (درجه سانتیگراد)
 • دمای کندانسور (درجه سانتیگراد)
 • نوع مبرد

با دانستن چهار پارامتر فوق و با استفاده از کاتالوگ کمپرسور دانفوس که در بالا ارائه شده و یا دانلود و نصب نرم افزار Coolselector دانفوس می توانید کمپرسور مناسب با ظرفیت مورد نیاز را انتخاب کنید.

خدمات شرکت برودت کار اطلس برای کمپرسور دانفوس

شرکت برودت کار اطلس با بیش از ۲۰ سال سابقه فروش کمپرسور دانفوس (از زمان تولید این کمپرسور) و ۳۰ سال سابقه اجرایی در ساخت و تجهیز سیستم های تبرید و تهویه آماده ارائه خدمات طراحی، تأمین و ساخت به متقاضیان خرید کمپرسور دانفوس می باشد. زمان تحویل انواع کمپرسور دانفوس یک روز کاری بوده و قیمت های فروش رقابتی می باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید همین حالا با ما تماس بگیرید و از ما مشاوره بگیرید.

سخن پایانی | کمپرسور دانفوس

در نتیجه، کمپرسور دانفوس به عنوان یک کمپرسور با کیفیت به نماد پیشرفت و کیفیت در صنعت تبرید و تهویه مطبوع ظاهر شده است و از آن زمان تاکنون، در صنایع مختلف برای تأمین نیازهای سرمایشی مورد استفاده قرار گرفته است. با استفاده از فناوری پیشرفته و استانداردهای بین‌المللی، کمپرسورهای دانفوس به عنوان نمونه‌ای از کارآیی بهینه، اطمینان‌پذیری در عملکرد، موفق به کسب جایگاهی برتر در بازار شده‌اند. از کمپرسور دانفوس تا سایر محصولات این شرکت، دانفوس به عنوان یکی از معتبرترین نام‌ها در صنعت تهویه و تبرید شناخته می‌شود، و تضمین می‌کند که تجربه‌ی استفاده از آن باعث رضایت و اطمینان کامل مشتریان خواهد بود.

مطالب مرتبط

کمپرسور دانفوس