قیمت سردخانه | برآورد هزینه ساخت سردخانه

برآورد قیمت ساخت سردخانه وابسته به پارامترهای متعددی می باشد. برند و کیفیت تجهیزات سردخانه تأثیر زیادی بر قیمت ساخت سردخانه دارند. ما در اینجا سعی کرده ایم تا با در نظر گرفتن یک شرایط استاندارد قیمت سردخانه های کوچک و متوسط را به صورت حدودی تخمین بزنیم. جهت کسب اطلاعات دقیق تر در این خصوص لطفاً با ما تماس بگیرید. همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر از صفحات ساخت سردخانه ، سردخانه و انواع سردخانه دیدن فرمایید.

برآورد قیمت سردخانه با ظرفیت های کوچک و متوسط

در دو جدول زیر هزینه ساخت سردخانه های زیر صفر و بالای صفر به تفکیک برآورد شده است. در هر جدول قیمت حدودی بر حسب حجم و به تفکیکِ درب و عایق ساندویچ پانل (بدنه سردخانه)، ماشین آلات و تجهیزات (شامل: کمپرسور، کندانسور، اواپراتور، شیرآلات و کنترل آلات و تابلوی برق) و اجرت نصب و راه اندازی آورده شده است.

ظرفیت بارگیری سردخانه زیر صفر بر اساس محصولاتی مانند گوشت، مرغ، ماهی و میگو، رطب با شهد، سوسیس و کالباس، پنیر فرآوری شده برآورد گردیده است.

جدول قیمت سردخانه زیر صفر

ظرفیت بارگیری سردخانه بالا صفر بر اساس محصولاتی مانند میوه جات، سبزیجات، صیفی جات، لبنیات برآورد گردیده است.

جدول قیمت سردخانه بالای صفر
  • برند تمامی تجهیزات قابل تغییر و سفارشی سازی می باشند.
  • شرایط طراحی سردخانه ها برای مناطق با آب و هوای معتدل در نظر گرفته شده است.
  • ابعاد استاندارد سردخانه صرفاً یک ابعاد پیشنهادی بوده و بر اساس نیاز قابل تغییر می باشد.
  • هزینه های نصب و راه اندازی حدودی بوده و قیمت دقیق پس از بازدید کارشناسان قابل برآورد می باشد.
  • قیمت های فوق حدودی می باشند و صرفاً جهت اطلاع منتشر گردیده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با  شماره تلفن های 88519027-021 و 88500797-021 تماس حاصل فرمایید.

جهت دریافت پیش فاکتور با مشخصات فنی فرم مشخصات سردخانه را تکمیل کنید تا همکاران ما در اسرع وقت به درخواست شما رسیدگی نمایند.

عوامل مؤثر بر قیمت سردخانه

ابعاد سردخانه :

قیمت سردخانه با ابعاد ساخت سردخانه رابطه مستقیم دارد. هر چه سردخانه بزرگتر باشد هزینه عایق کردن و قیمت ماشین آلات و تجهیزات سردخانه افزایش می یابد. البته با افزایش ظرفیت سردخانه هزینه ها به نسبت ابعاد کاهش پیدا می کند. بدین صورت که قیمت یک سردخانه 50 تنی از دو برابر یک سردخانه 25 تنی کمتر می باشد.

درب و عایق سردخانه :

امروزه عموماً از ساندویچ پانل و درب های پلی یورتان تزریقی سردخانه ای جهت ساخت سردخانه استفاده می شود. ضخامت و برند ساندویچ پانل از عوامل تأثیر گذار در قیمت می باشند. البته راهکارهای سنتی هم جهت عایقکاری سردخانه ها کم و بیش اجرا می شوند که عبارت است از استفاده از نصب ورق های عایق ( پلاستوفوم،XPS و …) و ورق کوبی کردن یا رابیتس کاری و سیمان کاری روی عایق. 

موقعیت جغرافیایی سردخانه

محل ساخت سردخانه می تواند در بهای تمام شده ساخت سردخانه مؤثر باشد. میزان دما و رطوبت محیط در طراحی و ظرفیت سنجی تجهیزات سردخانه اعم از کمپرسور، اواپراتور و کندانسور و در نهایت در قیمت تمام شده تأثیر گذار می باشد.

دمای نگهداری سردخانه

سردخانه ها غالباً به دو دسته زیر صفر و بالای صفر تقسیم می گردند. دمای نگهداری سردخانه یکی از عوامل مؤثر بر قیمت تمام شده سردخانه می باشد. 

نوع و برند کمپرسور سردخانه :

کمپرسور یا موتور سردخانه می تواند از انواع مختلفی باشد که در قیمت ساخت سردخانه تأثیر گذار است. به عنوان مثال کمپرسور می تواند از انواع هرمتیک، سمی هرمتیک، پیستونی، اسکرو و غیره باشد. برند کمپرسور سردخانه نیز به عنوان مثال می تواند از کمپرسور بیتزر آلمان، کمپرسور منیروپ دانفوس فرانسه و غیره باشد.

اواپراتور و کندانسور :

کیفیت ساخت و برند اواپراتور و کندانسور سردخانه در قیمت تمام شده مؤثر هستند. مثلاً برندهای موجود در بازار شامل : نوین، صابکول، نیک، تبادل کار، آرارات، بوران، آرشه و غیره. جهت کسب اطلاعات بیشتر روی اواپراتور و کندانسور کلیک کنید.

برق مصرفی :

جهت ساخت سردخانه استفاده از برق سه فاز هم از نظر سرمایه گذاری اولیه و هم از نظر هزینه های مصرف برق مقرون به صرفه تر می باشد. البته ساخت سردخانه های کوچک با برق تک فاز ممکن است ولی باعث افزایش قیمت اندک تجهیزات سردخانه می گردد. ناگفته نماند که فقط اجرای سردخانه های کوچک و با ظرفیت محدود با برق تک فاز امکان پذیر می باشد.

تابلو برق :

طراحی و ساخت تابلوی برق سردخانه از نظر عملکرد و آپشن های مورد نیاز می تواند در قیمت تمام شده سردخانه مؤثر واقع گردد. مثلاً اضافه کردن ماژول های کنترل سردخانه از راه دور از طریق موبایل یا اینترنت و یا اضافه کردن ثبات های دمای سردخانه یا ترموگراف و … باعث تغییر در قیمت ساخت سردخانه می گردد. همچنین نوع و برند تجهیزات تابلو برق سردخانه از عوامل مؤثر بر قیمت سردخانه باشد.

شیرآلات و کنترل آلات :

بنا به طراحی نوع و برند شیرآلات و کنترل آلاتی که در ساخت سردخانه مورد استفاده قرار می گیرند در بهای تمام شده سردخانه مؤثر می باشد.

کیفیت نصب و راه اندازی :

طراحی و اجرای اصولی و مهندسی سردخانه از عوامل مهم مؤثر در قیمت ساخت سردخانه می باشد.

هزینه ساخت سردخانه با ظرفیت های فوق به صورت تقریبی برآورد گردیده است. در صورت نیاز به برآورد قیمت دقیق تر و اطلاعات فنی کامل با کارشناسان برودت کار اطلس تماس حاصل فرمایید.

فهرست
تماس با ما