قیمت سردخانه | برآورد هزینه ساخت سردخانه

برآورد قیمت ساخت سردخانه وابسته به پارامترهای متعددی می باشد. برند و کیفیت تجهیزات سردخانه تأثیر زیادی بر قیمت ساخت سردخانه دارند. ما در اینجا سعی کرده ایم تا با در نظر گرفتن یک شرایط استاندارد قیمت سردخانه های کوچک و متوسط را به صورت حدودی تخمین بزنیم. جهت کسب اطلاعات دقیق تر در خصوص قیمت سردخانه مد نظر خود لطفاً با ما تماس بگیرید. همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر از صفحات ساخت سردخانه ، سردخانه و انواع سردخانه دیدن فرمایید.

عوامل مؤثر بر قیمت سردخانه

ابعاد سردخانه :

قیمت سردخانه با ابعاد ساخت سردخانه رابطه مستقیم دارد. هر چه سردخانه بزرگتر باشد هزینه عایق کردن و قیمت ماشین آلات و تجهیزات سردخانه افزایش می یابد.

درب و عایق سردخانه :

امروزه عموماً از ساندویچ پانل و درب های پلی یورتان تزریقی جهت ساخت سردخانه استفاده می شود. ضخامت و برند ساندویچ پانل از عوامل تأثیر گذار در قیمت می باشند.

موقعیت جغرافیایی سردخانه: 

محل ساخت سردخانه می تواند در قیمت سردخانه مؤثر باشد. میزان دما و رطوبت محیط در طراحی و ظرفیت سنجی تجهیزات سردخانه اعم از کمپرسور، اواپراتور و کندانسور و در نهایت در قیمت سردخانه تأثیر گذار می باشد.

دمای نگهداری سردخانه

سردخانه ها قالباً به دو دسته زیر صفر ( ۱۸- درجه سانتیگراد ) و بالای صفر ( ۰ درجه سانتیگراد ) تقسیم می گردند که قیمت سردخانه مؤثر می باشد.

نوع و برند کمپرسور سردخانه :

کمپرسور یا موتور سردخانه می تواند از انواع مختلفی باشد که در قیمت سردخانه تأثیر گذار است. به عنوان مثال کمپرسور می تواند از انواع هرمتیک، سمی هرمتیک، پیستونی، اسکرو و غیره باشد. برند کمپرسور سردخانه نیز به عنوان مثال می تواند از کمپرسور بیتزر آلمان، کمپرسور منیروپ دانفوس فرانسه و غیره باشد.

اواپراتور و کندانسور :

کیفیت ساخت و برند اواپراتور و کندانسور سردخانه در قیمت سردخانه مؤثر هستند. مثلاً برندهای موجود در بازار شامل : نوین، صابکول، نیک، تبادل کار، آرارات، بوران، آرشه و غیره. جهت کسب اطلاعات بیشتر روی اواپراتور و کندانسور کلیک کنید.

برق مصرفی :

جهت ساخت سردخانه داشتن برق سه فاز هم از نظر سرمایه گزاری اولیه و هم از نظر هزینه های مصرف برق مقرون به صرفه تر می باشد. ساخت سردخانه کوچک با برق تک فاز ممکن بوده ولی باعث افزایش قیمت سردخانه می گردد.

تابلو برق :

تابلو برق سردخانه می تواند از برندهای زیمنس، اشنایدر، هیوندای و غیره باشد.

شیرآلات و کنترل آلات :

نوع و برند شیرآلات و کنترل آلاتی که در ساخت سردخانه مورد استفاده قرار می گیرند در قیمت سردخانه مؤثر می باشد.

کیفیت نصب و راه اندازی :

سردخانه از عوامل مهم مؤثر در قیمت ساخت سردخانه می باشد.

برآورد قیمت سردخانه با ظرفیت های کوچک و متوسط

قیمت سردخانه

در زیر مجموع هزینه ساخت سردخانه بر حسب حجم و به تفکیکِ درب و عایق ساندویچ پانل، ماشین آلات و تجهیزات و اجرت نصب و راه اندازی آورده شده است. همچنین میزان بارگیری و دمای نگهداری هر سردخانه را نیز می توانید ملاحظه نمایید.

ظرفیت بارگیری سردخانه زیر صفر

شامل محصولات گوشت، مرغ، ماهی و میگو، خرما، سوسیس، پنیر فرآوری شده و از این قبیل

قیمت سردخانه زیر صفر

ظرفیت بارگیری سردخانه بالای صفر

شامل محصولات میوه جات، سبزیجات، صیفی جات، لبنیات، دارو ها و از این قبیل

قیمت سردخانه بالای صفر

هزینه ساخت سردخانه با ظرفیت های بالا به صورت تقریبی برآورد گردیده است. در صورت نیاز به برآورد قیمت دقیق تر و اطلاعات فنی کامل با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

درباره نویسنده

Related posts

سردخانه صنعتی

سردخانه صنعتی

سردخانه هایی که ظرفیت بارگیری بیش از 2000 تن را دارا باشند جزو سردخانه های صنعتی به حساب می آیند. سردخانه های صنعتی جهت نگهداری محصولات غذایی شامل میوه جات، گوشت و مرغ، ماهی و میگو مورد استفاده قرار می گیرند. ظرفیت بارگیری سردخانه باید به چندین سالن...

بیشتر بخوانید

دمای نگهداری سردخانه

دمای نگهداری سردخانه اطلاعاتی که در جداول زیر مشاهده می کنید برای دمای نگهداری سردخانه محصولات، با کیفیت بالا که به صورت اصولی و استاندارد برداشت و حمل و نقل شده اند، صادق است. دماهای ارائه شده در جدول زیر بر اساس نگهداری طولانی مدت این محصولات...

بیشتر بخوانید
مشاوره تلفنی رایگان