تجهیزات و ماشین آلات سردخانه

ما در بخش سعی کرده ایم به صورت عمومی ماشین آلات و تجهیزاتی که برای ساخت یک سردخانه مورد استفاده قرار می گیرند را معرفی نماییم. کمپرسور، کندانسور و اواپراتور جزو اصلی دستگاه های سردخانه می باشند. البته سردخانه ها دارای اجزای دیگری مانند تابلو برق، شیر آلات و کنترل آلات، تجهیزات حفاظتی و غیره نیز می باشند. در این بخش صرفاً به معرفی تجهیزات اصلی سردخانه که مهمترین تأثیرات را در قیمت، کیفیت، بازدهی و عمر مفید یک سردخانه دارند، بسنده کرده ایم. همچنین می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر روی سردخانه کلیک کنید.

کمپرسور سردخانه

کمپرسور سردخانه دارای طیف گسترده ای می باشد و بر اساس عملکرد (پیچی یا رفت و برگشتی) ، نوع مبرد (آمونیاک یا فریون)، ساختمان (هرمتیک، سمی هرمتیک و باز)، مراحل تراکم (تک مرحله یا دو مرحله ای) دسته بندی می شود. کمپرسور سردخانه در واقع قلب سیکل برودتی و تجهیزات سردخانه می باشد و بر اساس نوع نیاز و بودجه، طراحی و انتخاب می شود. از معتبرترین برند های موجود می توان به کمپرسور های گراسو Grasso، سابرو Sabroe، مایکوم Mycom، دانفوس Danfoss، کوپلند Copeland، بیتزر Bitzer، رفکامپ Refcomp و بک Bock اشاره کرد.

اواپراتور سردخانه

اواپراتور به عنوان یک مبدل حرارتی یکی از تجهیزات سردخانه می باشد که در داخل سردخانه نصب می گردد. وظیفه اواپراتور کاهش دمای سالن سردخانه با ایجاد گردش هوای سردخانه و عبور آن از کویل اواپراتور می باشد. اواپراتور نیز مانند سایر تجهیزات سردخانه بر اساس دمای کارکرد سردخانه، نوع محصول، نوع مبرد، نوع دیفراست و ظرفیت سردخانه طراحی و ساخته می شود. جهت مشاهده مشخصات دقیق روی اواپراتور کلیک کنید.

کندانسور سردخانه

کندانسور به عنوان یک مبدل حرارتی یکی دیگر از تجهیزات سردخانه می باشد. وظیفه کندانسور انتقال گرمای داخل سردخانه و گرمای کمپرسور به محیط است. کندانسور می تواند هوا خنک یا آب خنک باشد. یعنی با گرما را به آب یا به هوا منتقل نماید. در صورتی که از کندانسور هوایی استفاده شود باید آن را در فضای باز نصب کرد تا بتواند به کمک هوای تازه عملیات خنک سازی تجهیزات سردخانه را انجام دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با کندانسور سردخانه روی کندانسور فریونی کلیک کنید.

عایق سردخانه

سردخانه ها به دلیل اختلاف دمایی که با محیط پیرامون دارد باید عایق باشند. پوشاندن کامل درزها در خطوط اتصال بسیار حائز اهمیت می باشد. هوابند کردن کامل سردخانه با نصب فلاشینگ ها در خطوط اتصال و تزریق کردن مواد پلی یورتان در آنها انجام می شود. امروزه جهت عایقکاری سردخانه عموماً از ساندویچ پانل های پلی یورتان پیش ساخته استفاده می گردد. جهت کسب اطلاعات بیشتر روی عایق سردخانه کلیک کنید.

شرکت برودت کار اطلس یکی از با سابقه ترین شرکت ها در زمینه طراحی، تولید و ساخت انواع سردخانه و تجهیزات سردخانه می باشد. جهت برآورد هزینه ساخت سردخانه های کوچک و متوسط روی قیمت سردخانه کلیک کنید.

مطالب مرتبط

تجهیزات سردخانه