سردخانه فریونی چیست؟

سردخانه فریونی به سردخانه ای گفته می شود که در سیکل تبرید سیستم برودتی آن از مبرد فریون استفاده شده است. سیکل های تبرید فریونی برای دستیابی و حفظ دماهای پایین (بین ۱۸+ تا ۴۵- درجه سانتیگراد) در تأسیسات برودتی استفاده می شوند. استفاده از فریون به عنوان یک مبرد خیلی رایج است، امروزه از فریون در یخچال های خانگی و کولر اتومبیل دستگاه های تهویه مطبوع مثل چیلر و سردخانه های تجاری استفاده می شود.

سردخانه فریونی با حذف گرما و حفظ دمای پایین باعث افزایش عمر مفید محصول می شوند.

هدف سردخانه فریونی ایجاد یک محیط کنترل‌شده و مناسب برای نگهداری کالاهای فاسد شدنی مانند مواد غذایی، داروها و سایر محصولات حساس به دما می باشد. عملکرد سیستم سردخانه فریونی براساس استخراج گرما از فضای داخل سردخانه، کاهش موثر دما و حفظ کیفیت و تازگی اقلام ذخیره شده است. این سیستم ها با حذف موثر گرما و حفظ دمای پایین مطلوب، نقش مهمی در افزایش عمر مفید و تضمین ایمنی کالاهای فاسد شدنی در سردخانه ها ایفا می کنند.

با سرما پیشتازی کنید! سردخانه فریونی در خدمت کیفیت پایدار محصولات

معرفی انواع فریون ها

مبردهای فریون به طور گسترده در کاربردهای مختلف تبرید و تهویه مطبوع استفاده می شوند. در ادامه درباره مبردهای فریون که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرند و ویژگی های خاص آنها مروری دقیق می کنیم.

R22 یا کلرو دی فلورو متان (Chlorodifluoromethane) که با نام HCFC-22 نیز شناخته می شود، به عنوان یک مبرد فریون با راندمان بالا استفاده می شود. با این حال به دلیل خواص تخریب لایه ازن، تولید آن در بسیاری از کشورها طبق مقررات زیست محیطی متوقف شده است. خوشبختانه یا متأسفانه استفاده از این مبرد هنوز در ایران رایج است. خوشبختانه برای اینکه این مبرد پربازده ترین فریون در دماهای متوسط است و متأسفانه به دلیل اثرات مخرب زیست محیطی ای که آزاد شدن این گاز ایجاد می کند.

R134a یا تترا فلورتان (Tetrafluoroethene) یک مبرد HFC می باشد که به طور گسترده ای به عنوان یک جایگزینی برای R22 معرفی شده ولی متاسفانه به دلیل راندمان پایینتر در دمای سردخانه عملاً در ساخت سردخانه خیلی مورد استقبال قرار نمی گیرد. این نوع از فریون تأثیر زیست محیطی کمتری داشته و در تخریب لایه ازن نقش کمتری دارد. R134a در فشارهای متوسط کار می کند و برای کاربردهای با دمای بالا، مانند چیلر، تهویه مطبوع خودرو و یخچال مناسب است. البته ممکن است در برخی موارد از فریون R134a برای ساخت سردخانه های بالای صفری استفاده شود.

R404a یا ترکیب تترا فلورتان و پنتا فلورتان (Pentafluoroethane-Tetrafluoroethene) ترکیبی از مبردهای HFC است که معمولاً در کاربردهای تبرید در دمای پایین و متوسط از جمله سردخانه زیر صفر فریونی، تونل انجماد فریونی و… استفاده می شود. این مبرد مخصوصاً در دماهای پایین راندمان خوبی دارد. این مبرد می تواند در ساخت سردخانه های زیر صفری و تونل های انجماد مورد استفاده قرار بگیرد.

برای تعیین انتخاب مبرد مناسب برای کاربردهای خاص، اطمینان از انطباق با استانداردهای زیست محیطی و بهینه سازی عملکرد، آگاهی از مقررات محلی و دستورالعمل های صنعت بسیار مهم است.

اجزای سردخانه فریونی

سیستم ‌های تبرید فریونی تأسیسات برودتی کوچک تا متوسط هستند که برای ساخت سردخانه زیر صفر فریونی، سردخانه بالای صفر فریونی، تونل انجماد فریونی و… استفاده می شوند. این سیستم ها از تجهیزاتی شامل: کمپرسور، اواپراتور، کندانسور، مخزن رسیور، تابلو برق و شیرآلات و کنترل آلات برای کنترل دما و حفظ تازگی و کیفیت کالاهای حساس به دما استفاده می کنند.

کمپرسور سردخانه فریونی

کمپرسور در سیکل تبرید دو وظیفه اصلی فشرده سازی مبرد و به جریان در آوردن آن را بر عهده دارد. کمپرسورها دارای انواع مختلفی هستند و هر کدام مزایا و معایب خود را دارند و متناسب با نوع کاربری، الزامات و محدودیت ها انتخاب می شوند. عموماً در ساخت سردخانه فریونی از کمپرسور های سمی هرمتیک پیستونی یا اسکرو استفاده می شود. همچنین از کمپرسور های هرمتیک و باز (Open-type) پیستونی نیز در برخی موارد که شرایط ایجاب کند در ساخت سردخانه های فریونی استفاده می شود.

در انتخاب نوع کمپرسور سردخانه فریونی عواملی مثل نوع کاربری، الزامات و محدودیت ها نقش به سزایی دارند.

اواپراتور سردخانه فریونی

اواپراتور ( Evaporator= تبخیر کننده) به عنوان یک مبدل حرارتی عمل می کند که به وسیله آن مبرد (فریون) گرما را از فضای داخل سردخانه جذب کرده و خود مبرد تبخیر می شود. فرآیند تبخیر در کویل اواپراتور و به صورت DX توسط شیر انبساط انجام می شود که با جذب گرما از محیط و محصولات درون سردخانه، دمای سردخانه را کاهش می دهد. اواپراتور سردخانه فریونی از ترکیب یک کویل با لوله مسی و فین آلومینیومی و الکتروفن های دور معکوس برای ایجاد جریان هوا سرد استفاده می کند.

اواپراتور به عنوان یک مبدل حرارتی با جذب گرما از محصول و محیط، دمای سردخانه را کاهش می دهد.

کندانسور سردخانه فریونی

کندانسور (Condenser = تقطیر کننده) نیز به عنوان یک مبدل حرارتی وظیفه حذف گرما از مبرد فشرده شده توسط کمپرسور و تبدیل آن از گاز پرفشار به مایع را بر عهده دارد. کندانسور در واقع حرارت درون سردخانه و گرمای حاصل از کارکرد موتور را به محیط اطراف منتقل می کند و به مبرد اجازه می دهد انرژی حرارتی را آزاد کند تا بتواند مجدداً متراکم شده و به سیکل بازگردد. کندانسور ها نیز انواع مختلفی دارند که بسته به شرایط جغرافیای و محدودیت ها انتخاب می شوند. در ساخت سردخانه های فریونی معمولاً از کندانسور های هوا خنک که از کویل با لوله مسی و فین آلومینیومی و الکتروفن های آکسیال ساخته شده اند، استفاده می شود. البته در برخی موارد که آب در دسترس باشد استفاده از کندانسور های آب خنک و برج خنک کن نیز ممکن است. کندانسور آب خنک به شکل مبدل های حرارتی پوسته و لوله یا شل و تیوب می باشند.

مخزن رسیور مایع مبرد

مخزن رسیور به عنوان یک منبع ذخیره مبرد در حالت مایع عمل می کند. همانطور که مبرد در سیستم به گردش در می آید، رسیور مایع از تأمین یکنواخت مبرد به اواپراتور اطمینان می دهد و امکان سرمایش کارآمد و مداوم را فراهم می کند. مخزن رسیور معمولاً کمی پایینتر از کندانسور قرار می گیرد تا گاز مبرد پس از تبدیل شدن به مایع در کندانسور به صورت ثقلی به درون مخزن رسیور انباشته شود.

تابلو برق سردخانه فریونی

تابلو برق یکی از اجزای سردخانه فریونی است که وظیفه کنترل و توزیع نیروی الکتریکی برای دیگر اجزای سیستم برودتی را بر عهده دارد. تابلو برق سردخانه در واقع به عنوان یک مرکز برای مدیریت اتصالات الکتریکی، فیوزها، سوئیچ های فشار و دما و سایر دستگاه های کنترلی عمل می کند. تابلو برق عملکرد ایمن و کارآمد اجزای مختلف در تجهیزات سرد خانه فریونی را مانند کمپرسورها، اواپراتورها، فن ها و روشنایی را مدیریت می کند. تابلو برق همچنین امکان نظارت دقیق و در صورت نیاز ریموت، عیب یابی و تنظیم پارامترهای الکتریکی را برای حفظ عملکرد و ایمنی بهینه فراهم می کند.

تابلو برق با نظارت و مدیریت دقیق سیستم به حفظ کارایی و ایمنی سردخانه کمک میکند.

شیرآلات و کنترل آلات سردخانه فریونی

شیرآلات و کنترل آلات اجزای مهمی در تجهیزات سردخانه هستند که تنظیم و کنترل دقیق جریان مبرد و عملکرد سیستم را مدیریت می کنند. انواع مختلفی از شیرآلات مانند شیرهای انبساط، شیرهای دستی، شیر های برقی، فیلتر درایر، سایت گلاس، لرزه گیر و… به صورت مهندسی شده در سیستم تبرید برای مدیریت جریان، فشار و دمای مبرد نصب می شوند. شیرآلات توزیع مناسب مبرد را مدیریت کرده، عملکرد سیستم را بهینه می کنند و در برابر مشکلات احتمالی مانند فشار یا دمای خارج از محدوده از سیستم محافظت می کنند.

همچنین کنترل آلات مانند ترموستات ها، سوئیچ های فشار و دما، کنترل کننده های الکترونیکی و… نقش مهمی در نظارت و مدیریت عملکرد ایمن تجهیزات سردخانه فریونی ایفا می کنند. کنترلر ها کنترل دقیق دما، اتوماسیون سیستم و ویژگی های ایمنی را امکان پذیر می کنند. کنترل‌ها حفظ سطح دمای مطلوب در سردخانه را انجام می دهند، هشدارها یا اعلان‌هایی را برای هر گونه شرایط غیرعادی ارائه می‌کنند و امکان تنظیمات برای اطمینان از بهره‌وری انرژی بالا و عملکرد مناسب را امکان پذیر می سازند.

شیرآلات و کنترل آلات به طور هماهنگ با هم کار می کنند تا از عملکرد قابل اعتماد و کارآمد تجهیزات سردخانه فریونی اطمینان حاصل شود. ادغام و پیکربندی مناسب آنها عملکرد بهینه، پایداری دما و ایمنی را در سردخانه های فریونی ممکن می کند و به نگهداری کالاهای فاسد شدنی و حفظ شرایط ذخیره سازی مطلوب کمک می کند.

مشخصات فنی سردخانه فریونی

عایق سردخانه فریونی: سردخانه ها دارای بدنه ساخته شده از عایق ساندویچ پانل پلی یورتان با ضریب انتقال حرارت بسیار پایین هستند تا انتقال حرارت را به حداقل رسانده و سطح دمای مطلوب را حفظ کنند. ضخامت پیشنهادی این عایق ها برای دماهای بالای صفر ۱۰ سانتیمتر و برای دماهای زیر صفر ۱۵ سانتیمتر می باشد. همچنین درب های لولایی و کشویی برای سرد خانه فریونی قابل سفارش می باشد.

سیستم تبرید: سیستم تبرید سردخانه های فریونی تشکیل شده از کمپرسور برند اروپایی، مبدل های حرارتی از بهترین برند های داخل ایران و شیرآلات و کنترل آلات مرغوب از برند های اروپایی می باشد.

تابلو برق: تابلوی برق شامل مدار قدرت و فرمان مجهز به اجزای الکتریکی و کنترل کننده های جریان و ولتاژ، عملکرد سیستم تبرید را تنظیم می کند. امکان کنترل دقیق دما، نظارت و تنظیم پارامترهایی مانند دما، سیکل های دیفراست و وضعیت سیستم را فراهم می کند.

سیستم‌های ایمنی: سردخانه‌های فریونی دارای ویژگی‌های ایمنی مانند سنسورهای فشار، سنسورهای دما و هشدارها برای اطمینان از عملکرد ایمن هستند. این سیستم‌ها پارامترهای حیاتی را کنترل می‌کنند و اپراتورها را در مورد هرگونه انحراف یا مسائل احتمالی هشدار می‌دهند و همچنین به مکانیزم‌های خاموش شدن خودکار در مواقع اضطراری نیز مجهز است.

محدوده دمای سردخانه فریونی

سردخانه های فریون بسته به نیازهای کاربردی خاص، قادر به حفظ طیف وسیعی از سطوح دما هستند. محدوده دما می تواند ۲۵+ تا ۴۰- درجه سانتیگراد و حتی کمتر متغیر باشد، اما برخی از محدوده های رایج عبارتند از:

سردخانه بالای صفر فریونی: سردخانه بالا صفر معمولاً در دمای حدود صفر تا ۵ درجه سانتیگراد برای ذخیره سازی سرد محصولاتی مانند میوه ها، سبزیجات و محصولات لبنی مورد استفاده قرار می گیرد.

سردخانه بالای صفر فریونی برای حفظ محصولاتی مثل لبنیات، میوه و سبزی کاربرد دارد.

سردخانه زیر صفر فریونی: سردخانه زیر صفر معمولاً در دمای حدود ۱۸- تا ۲۵- درجه سانتیگراد برای نگهداری محصولاتی مانند گوشت، مرغ، ماهی و میگو و بستنی مورد استفاده قرار می گیرد.

تونل انجماد فریونی: تونل انجماد فریونی در دمای حدود ۳۰- تا ۴۰- درجه سانتیگراد برای انجماد محصولاتی مانند گوشت، مرغ، ماهی و میگو، سبزیجات غیر برگی و … مورد استفاده قرار می گیرد.

شرایط دمایی هر سردخانه ممکن است بسته به نوع محصولات ذخیره شده، استانداردهای صنعت و دستورالعمل های نظارتی متفاوت باشد. شرکت برودت کار اطلس طراحی سردخانه های فریونی و ساخت سردخانه های فریونی با محدوده دمایی سفارشی را برای رفع نیازهای منحصر به فرد طرح های مختلف انبارش سرد انجام می دهد. مشورت با متخصصان و رعایت استانداردها و دستورالعمل های صنعت تبرید هنگام طراحی و راه اندازی سردخانه باعث می شود بهره برداری از این امکانات با راندمان بالاتر و هزینه کمتری انجام شود.

سردخانه فریونی: یک راهکار ارزان و بی دردسر برای نگهداری محصولات کسب و کارهای کوچک

مزایا و معایب سردخانه فریونی در مقایسه با سردخانه آمونیاکی

مزایای سردخانه فریونی

ایمنی: مبردهای فریون مانند R22، R134a یا R404a در مقایسه با آمونیاک کمتر سمی هستند. این امر باعث می شود که سردخانه های فریونی به طور کلی ایمن تر در نظر گرفته شوند. به ویژه در فضاهای مشترک یا محیط هایی با مقررات ایمنی سختگیرانه سردخانه های فریونی قابلیت ایمنی بالاتری دارند.

مبرد بی بو: تمامی مبردهای خانواده فریون بی بو هستند. این موضوع برای سردخانه های واقع در نزدیکی مناطق مسکونی یا تجاری که انتشار بو ممکن است نگران کننده باشد، امری مهم محسوب می شود.

سرخانه فریونی در مقایسه با سردخانه آمونیاکی به سرویس و نگهداری کمتری نیاز دارد.

تعمیر و نگهداری: سیستم های تبرید سردخانه فریونی معمولاً در مقایسه با سیستم های آمونیاکی به تعمیر و نگهداری کمتری نیاز دارند. به طور کلی سرویس دهی آنها آسان تر است و خطر خوردگی کمتری دارند که می تواند هزینه های نگهداری را در طول زمان کاهش دهد.

انعطاف پذیری: سردخانه های فریونی از نظر طراحی، اندازه و مکان نصب انعطاف پذیری دارند. آنها را می توان به راحتی در محیط های مختلف، از جمله مناطق شهری، جایی که مقررات یا محدودیت های سختگیرانه ممکن است استفاده از سیستم های مبتنی بر آمونیاک را محدود کند، نصب کرد.

معایب سردخانه فریونی

اثرات زیست محیطی: مبردهای فریونی، به ویژه آنهایی که حاوی هیدروفلوئوروکربن (HFCs) هستند، پتانسیل گرمایش جهانی (GWP) نسبتاً بالایی دارند. این مبردها وقتی در اتمسفر رها می شوند باعث ایجاد تغییرات منفی در الگوهای آب و هوایی شده و در مقایسه با مبرد آمونیاک کمتر با استانداردهای زیست محیطی انطباق دارند.

کارایی: مبردهای فریون عموماً خواص ترمودینامیکی ضعیف تری به عنوان یک مبرد در مقایسه با آمونیاک دارند. این بدان معنی است که سیستم های برودتی مبتنی بر فریون انرژی بیشتری برای دستیابی و حفظ دمای پایین مورد نظر مصرف می کنند و در نتیجه هزینه های انرژی بالاتری را به همراه داشته باشند. بنابراین استفاده از سیستم های برودتی فریونی مانند سردخانه فریونی فقط در مقیاس کوچک و در برخی موارد متوسط می تواند راه حل خوبی باشد. در مقیاس صنعتی و در جاهایی که نیاز های دمایی مختلف با بار برودتی زیاد مورد نیاز است قطعاً استفاده از سیستم فریونی گزینه خوبی نیست!

خدمات شرکت برودت کار اطلس برای سردخانه فریونی

طراحی سردخانه فریونی

شرکت برودت کار اطلس در ارائه خدمات طراحی و مهندسی جامع برای سردخانه های فریونی تخصص و سابقه طولانی مدت دارد. تیم مجرب ما برای ارائه راهکارهای استاندارد و سفارشی، متناسب با نیازهای خاص مشتریان اقدام به طراحی سیستم های برودتی می کند. ما از نرم افزارهای به روز و تکنیک های طراحی پیشرفته برای مهندسی سیستم های سرد خانه فریونی استفاده می کنیم. تمامی سردخانه های فریونی ساخت این شرکت با در نظر گرفتن عواملی مانند کنترل دما، بهینه سازی فضا و عایق و میزان بهره وری انرژی ساخته می شوند. با عملکرد بهینه و حفظ کیفیت کالاهای ذخیره شده در سردخانه، ما اطمینان حاصل می کنیم که طرح های سردخانه فریونی ما با بالاترین استانداردهای صنعت مطابقت دارند.

نصب و راه اندازی سردخانه فریونی

تکنسین ها و مدیران پروژه ماهر ما تجربه زیادی در نصب و راه اندازی سردخانه های فریونی دارند. تمام جنبه های فرآیند نصب، از جمله قرار دادن تجهیزات، لوله کشی مبرد، اتصالات الکتریکی و یکپارچه سازی سیستم کنترلی را انجام می دهیم. به کارگیری روش های استاندارد در نصب و راه اندازی و رعایت پروتکل‌های ایمنی توسط تیم ما باعث می شوند سردخانه در اوج عملکرد ممکن کار کند. روش‌های به روز تست و راه‌اندازی کامل را برای تأیید عملکرد سیستم، بهینه‌سازی بهره‌وری انرژی و اطمینان از انطباق با استانداردهای صنعت تبرید به کار می گیریم.

نصب و راه اندازی سیستم سرد خانه فریونی توسط متخصص ترین مهندسین برودت کار اطلس انجام می شود.

تعمیر و نگهداری و سرویس سردخانه فریونی

نگهداری و سرویس منظم سردخانه های فریونی موجب می شود که همواره بتوانید از عملکرد پایدار و حفظ دمای سردخانه اطمینان حاصل کنید. تیم اختصاصی تکنسین ما خدمات جامع تعمیر و نگهداری، از جمله بازرسی سیستم، تمیز کردن مبدل ها، تشخیص نشت مبرد و تست قطعات را ارائه می دهد. ما برنامه های تعمیر و نگهداری پیشگیرانه (PM) را متناسب با نیازهای خاص مشتریان ارائه می دهیم و اطمینان می دهیم که تجهیزات سردخانه آنها به طور قابل اعتماد و کارآمد عمل می کند. در صورت بروز هر گونه مشکل یا خرابی، تیم پشتیبانی پاسخگو ما برای ارائه خدمات عیب یابی و تعمیر سریع، به حداقل رساندن خرابی و اطمینان از عملکرد بدون وقفه در دسترس است.

گارانتی و خدمات پس از فروش سردخانه فریونی

در شرکت برودت کار اطلس ما متعهد به ارائه خدمات درجه یک برای محصولات خود هستیم. از طراحی و مهندسی گرفته تا نصب، نگهداری، ارتقاء و آموزش، ما طیف کاملی از راهکارها را برای پاسخگویی به نیازهای مشتریان خود ارائه می دهیم. هدف ما ارائه سیستم های سردخانه فریونی قابل اعتماد، کارآمد و مقرون به صرفه است که عمر مفید کالاهای فاسد شدنی را به حداکثر می رساند و از موفقیت عملیات انبارش سرد مشتریان ما پشتیبانی می کند. در همین راستا تمامی محصولات ما دارای یک سال گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش می باشد.

قیمت سردخانه فریونی

قبل از بررسی لیست قیمت‌ سردخانه‌های فریونی، می‌خواهیم بر تعهد خود برای ارائه راهکارهای با کیفیت بالا، متناسب با نیازهای شما تأکید کنیم. با تجربه و تخصص گسترده خود در صنعت تبرید، ما مفتخریم که سردخانه های فریونی قابل اعتماد، کارآمد و متعددی را در اقصی نقاط ایران و خاورمیانه ساخته ایم که کنترل دقیق دما را حفظ کرده و از نگهداری مطلوب محصولات اطمینان می دهند. تیم متخصص ما از نزدیک با شما همکاری می‌کند تا نیازهای شما را درک کرده و راهنمایی‌های تخصصی ارائه کند. لیست قیمت های ما را بررسی کنید تا بهترین گزینه ها را برای خرید سردخانه فریونی بیابید. کارشناسان ما همواره آماده ارائه مشاوره و قیمت های دقیق و مشخصات فنی به شما هستند. کافیست با ما تماس بگیرید.

جدول قیمت سردخانه های کوچک و متوسط بالای صفر (۱۴۰۳/۰۱/۲۵)

حجم (m3) ابعاد استاندارد (m) قدرت کمپرسور (hp) ظرفیت نامی اواپراتور و کندانسور (hp) ظرفیت بارگیری (تن) قیمت بدنه سردخانه (تومان) قیمت تجهیزات سردخانه (تومان) هزینه نصب (تومان) جمع کل (تومان) برند کمپرسور
۳۰ ۲/۲ * ۳ * ۴/۵ ۱/۵ ۲ ۸-۹ ۸۶/۹۴۰/۰۰۰ ۱۳۹/۷۲۵/۰۰۰ ۳۰/۰۰۰/۰۰۰ ۲۵۶/۶۶۵/۰۰۰ دانفوس فرانسه
۴۰ ۲/۲ * ۴ * ۴/۵ ۲ ۳ ۱۰-۱۲ ۱۰۱/۴۳۰/۰۰۰ ۱۵۹/۳۹۰/۰۰۰ ۳۰/۰۰۰/۰۰۰ ۲۹۰/۸۲۰/۰۰۰ دانفوس فرانسه
۶۰ ۲/۵ * ۴ * ۶ ۳ ۴ ۱۵-۱۷ ۱۳۰/۴۱۰/۰۰۰ ۱۹۲/۵۱۰/۰۰۰ ۳۵/۰۰۰/۰۰۰ ۳۵۷/۹۲۰/۰۰۰ دانفوس فرانسه
۸۰ ۲/۵ * ۵/۵ * ۶ ۴ ۵ ۱۹-۲۱ ۱۶۵/۶۰۰/۰۰۰ ۲۳۳/۹۱۰/۰۰۰ ۳۵/۰۰۰/۰۰۰ ۴۳۴/۵۱۰/۰۰۰ بیتزر یا بوک آلمان
۱۱۰ ۳ * ۶ * ۶ ۵/۵ ۷/۵ ۲۵-۲۸ ۱۸۹/۴۰۵/۰۰۰ ۲۶۹/۱۰۰/۰۰۰ ۴۰/۰۰۰/۰۰۰ ۴۹۸/۵۰۵/۰۰۰ بیتزر یا بوک آلمان
۱۵۰ ۳ * ۵ * ۱۰ ۷/۵ ۱۰ ۳۸-۴۲ ۲۴۱/۱۵۵/۰۰۰ ۳۲۱/۸۸۵/۰۰۰ ۴۵/۰۰۰/۰۰۰ ۶۰۸/۰۴۰/۰۰۰ بیتزر یا بوک آلمان
۲۰۰ ۴ * ۵ * ۱۰ ۱۰ ۱۵ ۴۷-۵۵ ۲۹۰/۸۳۵/۰۰۰ ۳۷۸/۸۱۰/۰۰۰ ۴۵/۰۰۰/۰۰۰ ۷۱۴/۶۴۵/۰۰۰ بیتزر یا بوک آلمان
۳۰۰ ۴ * ۷/۵ * ۱۰ ۱۵ ۲۰ ۷۵-۹۰ ۳۷۳/۶۳۵/۰۰۰ ۴۴۰/۹۱۰/۰۰۰ ۵۰/۰۰۰/۰۰۰ ۸۶۴/۵۴۵/۰۰۰ بیتزر یا بوک آلمان
۳۸۰ ۴/۵ * ۸/۵ * ۱۰ ۲۰ ۲۵ ۹۵-۱۱۰ ۴۲۷/۴۵۵/۰۰۰ ۴۹۵/۷۶۵/۰۰۰ ۵۵/۰۰۰/۰۰۰ ۹۷۸/۲۲۰/۰۰۰ بیتزر یا بوک آلمان
۴۸۰ ۵ * ۹/۵ * ۱۰ ۲۵ ۳۰ ۱۲۰-۱۴۰ ۴۸۵/۴۱۵/۰۰۰ ۵۹۰/۹۸۵/۰۰۰ ۶۰/۰۰۰/۰۰۰ ۱/۱۳۶/۴۰۰/۰۰۰ بیتزر یا بوک آلمان
۶۵۰ ۵ * ۱۰/۵ * ۱۲/۵ ۳۰ ۳۵ ۱۶۵-۱۸۰ ۶۰۸/۵۸۰/۰۰۰ ۶۷۳/۷۸۵/۰۰۰ ۶۵/۰۰۰/۰۰۰ ۱/۳۴۷/۳۶۵/۰۰۰ بیتزر یا بوک آلمان
۸۲۰ ۶ * ۱۰ * ۱۳/۵ ۳۵ ۴۰ ۲۰۵-۲۲۵ ۶۹۱/۳۸۰/۰۰۰ ۸۵۳/۸۷۵/۰۰۰ ۷۰/۰۰۰/۰۰۰ ۱/۶۱۵/۲۵۵/۰۰۰ بیتزر یا بوک آلمان
۹۵۰ ۶ * ۱۰ * ۱۵/۸ ۴۰ ۴۵ ۲۴۰-۲۸۰ ۷۶۶/۹۳۵/۰۰۰ ۸۲۶/۹۶۵/۰۰۰ ۸۰/۰۰۰/۰۰۰ ۱/۶۷۳/۹۰۰/۰۰۰ بیتزر یا بوک آلمان

جدول قیمت سردخانه های کوچک و متوسط زیر صفر (۱۴۰۳/۰۱/۲۵)

حجم (m3) ابعاد استاندارد (m) قدرت کمپرسور (hp) ظرفیت نامی اواپراتور و کندانسور (hp) ظرفیت بارگیری (تن) قیمت بدنه سردخانه (تومان) قیمت تجهیزات سردخانه (تومان) هزینه نصب (تومان) جمع کل (تومان) برند کمپرسور
۱۲ ۲/۲ * ۲/۲ * ۲/۵ ۱/۵ ۱/۵ ۴-۵ ۶۹/۳۴۵/۰۰۰ ۱۳۴/۵۵۰/۰۰۰ ۳۰/۰۰۰/۰۰۰ ۲۳۳/۸۹۵/۰۰۰ دانفوس فرانسه
۱۶ ۲/۲ * ۲/۵ * ۳ ۲ ۲ ۵/۵-۷ ۷۹/۶۹۵/۰۰۰ ۱۶۷/۶۷۰/۰۰۰ ۳۰/۰۰۰/۰۰۰ ۲۷۷/۳۶۵/۰۰۰ بیتزر یا بوک آلمان
۲۴ ۲/۲ * ۳ * ۳/۷ ۳ ۳ ۸-۱۰ ۹۶/۲۵۵/۰۰۰ ۱۹۹/۷۵۵/۰۰۰ ۳۵/۰۰۰/۰۰۰ ۳۳۱/۰۱۰/۰۰۰ بیتزر یا بوک آلمان
۳۲ ۲/۲ * ۳/۷ * ۴ ۴ ۴ ۱۱-۱۳ ۱۱۰/۷۴۵/۰۰۰ ۲۲۰/۴۴۵/۰۰۰ ۳۵/۰۰۰/۰۰۰ ۳۶۶/۲۰۰/۰۰۰ بیتزر یا بوک آلمان
۴۵ ۲/۵ * ۳ * ۶ ۵/۵ ۵/۵ ۱۴-۱۶ ۱۳۵/۵۸۵/۰۰۰ ۲۵۸/۷۵۰/۰۰۰ ۴۰/۰۰۰/۰۰۰ ۴۳۴/۳۳۵/۰۰۰ بیتزر یا بوک آلمان
۶۰ ۳ * ۴ * ۵ ۷/۵ ۷/۵ ۲۰-۲۲ ۱۵۸/۳۵۵/۰۰۰ ۳۰۶/۳۶۰/۰۰۰ ۴۵/۰۰۰/۰۰۰ ۵۰۹/۷۱۵/۰۰۰ بیتزر یا بوک آلمان
۸۰ ۳ * ۴/۵ * ۶ ۱۰ ۱۰ ۲۷-۳۰ ۱۹۱/۴۷۵/۰۰۰ ۳۵۰/۸۶۵/۰۰۰ ۴۵/۰۰۰/۰۰۰ ۵۸۷/۳۴۰/۰۰۰ بیتزر یا بوک آلمان
۱۲۰ ۳ * ۵ * ۸ ۱۵ ۱۵ ۴۰-۴۴ ۲۴۳/۲۲۵/۰۰۰ ۳۹۹/۵۱۰/۰۰۰ ۵۰/۰۰۰/۰۰۰ ۶۹۲/۷۳۵/۰۰۰ بیتزر یا بوک آلمان
۱۶۰ ۳ * ۵/۳ * ۱۰ ۲۰ ۲۰ ۵۴-۶۰ ۲۹۰/۸۳۵/۰۰۰ ۴۴۴/۵۱۰/۰۰۰ ۵۵/۰۰۰/۰۰۰ ۷۹۰/۳۴۵/۰۰۰ بیتزر یا بوک آلمان
۲۰۰ ۳ * ۶ * ۱۱ ۲۵ ۲۵ ۶۷-۷۵ ۳۴۲/۵۸۵/۰۰۰ ۵۳۸/۲۰۰/۰۰۰ ۶۰/۰۰۰/۰۰۰ ۹۴۰/۷۸۵/۰۰۰ بیتزر یا بوک آلمان
۲۴۰ ۴ * ۶ * ۱۰ ۳۰ ۳۰ ۸۰-۹۰ ۳۷۲/۶۰۰/۰۰۰ ۶۱۵/۸۲۵/۰۰۰ ۶۵/۰۰۰/۰۰۰ ۱/۰۵۳/۴۲۵/۰۰۰ بیتزر یا بوک آلمان
۲۸۰ ۴ * ۷ * ۱۰ ۳۵ ۳۵ ۹۵-۱۰۵ ۴۰۹/۸۶۰/۰۰۰ ۷۴۸/۳۰۵/۰۰۰ ۷۰/۰۰۰/۰۰۰ ۱/۲۲۸/۱۶۵/۰۰۰ بیتزر یا بوک آلمان
۳۴۰ ۴ * ۸/۵ * ۱۰ ۴۰ ۴۰ ۱۱۰-۱۲۵ ۴۶۵/۷۵۰/۰۰۰ ۸۱۴/۵۴۵/۰۰۰ ۸۰/۰۰۰/۰۰۰ ۱/۳۶۰/۲۹۵/۰۰۰ بیتزر یا بوک آلمان

 سخن پایانی سردخانه فریونی

در نتیجه سردخانه های فریون یک راه حل قابل اعتماد و جامع برای حفظ کالاهای فاسد شدنی در صنایع مختلف ارائه می دهند. سیستم‌های تبرید مبتنی بر فریون با ویژگی‌های ایمنی، سهولت نگهداری و انعطاف‌پذیری در طراحی و نصب، کنترل دما و قابلیت ذخیره‌سازی کارآمد را ممکن می‌کنند.در حالی که ملاحظات زیست محیطی باید به دلیل پتانسیل گرمایش جهانی مبرد در نظر گرفته شود. به طور کلی، سردخانه های فریون، هنگامی که توسط متخصصان مجرب طراحی، نصب و نگهداری می شوند، ابزاری کاربردی و موثر برای حفظ دمای پایین و تضمین کیفیت و تازگی محصولات ذخیره شده ارائه می دهند. همانطور که صنعت در حال تکامل است، مهم است که با آخرین پیشرفت ها و مقررات به روز باشید تا ایمنی عملیات، پایداری و کارکرد سردخانه های فریونی را بهینه کنید.

مطالب مرتبط

سردخانه فریونی