انبار یخ

یخسازی های صنعتی  کیفیت یخ تولید شده را با استفاده از تکنیک آب در حال حرکت افزایش می دهند. آب وارد یک اواپراتور با دمای زیر نقطه انجماد یخ می شود. در این گونه سیستم ها معمولاً از مبرد ثانویه استفاده می شود. بدین معنا که مبرد اولیه ( آمونیاک یا فریون ) مبرد ثانویه ( براین ) را خنک کرده و به دمای مد نظر می رساند و سپس آب با مبرد ثانویه به دمای زیر نقطه انجماد رسیده و یخ می زند.

یخسازی های صنعتی را می توان به دو دسته کلی یخساز قالبی و یخساز پودری تقسیم کرد.

۱- در یخساز های قالبی آب وارد قالب های فلزی با ابعاد مد نظر گردیده و مبرد اطراف قالب ها گردش می کند تا آب داخل آن کاملاً به یخ تبدیل شود.

یخسازی قالبی

۲- در یخسازی های پودری (Flake Ice) یخ معمولاً ضخامتی حدود ۱ تا ۱۵ میلیمتر دارد و شکل آن بصورت نا منظم دارای ابعاد حدودی ۱۲ تا ۴۵ میلیمتر است. اواپراتور دستگاه یخسازی پوردی یک درام است که به شکل عمودی قرار داده می شود و دارای یک تیغه دوار است که یخ را از دیواره داخلی درام می خراشد و به پایین می ریزد. که معمولاً در زیر درام یخسازی پوردی یک واحد سردخانه جهت نگهداری یخ تولید شده قرار می گیرد.

1T FIM-3

یخساز پودریشرکت برودت کار اطلس تولید کننده کارخانه های یخسازی قالبی و پودری با بالاترین کیفیت جهت مجموعه های شیلاتی، ماکیان، فرآوری مواد غذایی و صرفاً کارخانه تولید یخ می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.