اواپراتور آمونیاکی

اواپراتور های آمونیاکی مناسب جهت سردخانه و تونل انجماد

دامنه دمای کارکرد : از دمای 5+ درجه سانتیگراد تا 50- درجه سانتیگراد

دامنه ظرفیت برودتی : از 3/5 تا 221 کیلووات

اواپراتور آمونیاکی – مشخصات کویل

کویل اواپراتور می تواند از جنس لوله های فولادی یا لوله های آلومینیومی ساخته شود. در هر دو مدل کویل فین ها از جنس آلومینیوم با ضخامت 0/5 میلیمتر می باشند. در صورتی کویل از جنس لوله های فولادی ساخته شده باشد جهت محافظت از لوله ها در برابر پوسیدگی و افزایش عمر مفید، کویل به روش Hot Dip تا ضخامت 120 میکرون گالوانیزه گرم می شود. همچنین آرایش لوله ها در کویل به شکل مثلثی می باشد که امکان دستیابی به بالاترین ضریب انتقال حرارت را محیا می کند. تمامی کویل های با فشار 400 psi تست می شود تا از عدم وجود هر گونه نشت در کویل اطمینان حاصل شود.

 

اواپراتور آمونیاکی – انتخاب فاصله فین

انتخاب فاصله فین (Fin Spacing) یکی از مهمترین فاکتورهای انتخاب اواپراتور آمونیاکی می باشد. در واقع این فاصله را باید با توجه به نوع کاربرد اواپراتور یا به عبارت بهتر دمای اواپراتور و میزان رطوبت سالن انتخاب کرد. انتخاب فاصله فین نقش مهمی در بازدهی سیستم برودتی خواهد داشت به نحوی که اگر فاصله فین مناسب و صحیح انتخاب شود عملکرد اواپراتور آمونیاکی در حالت دیفراست بهینه شده و به حداکثر می رسد و زمان دیفراست کاهش می یابد و همچنین ضریب انتقال حرارت به کمک هوادهی مناسب به حداکثر می رسد. به صورت کلی می توان قاعده زیر را برای انتخاب فاصله فین مناسب در اواپراتور آمونیاکی لحاظ کرد.

اواپراتور آمونیاکی – بدنه

بدنه اواپراتور از جنس ورق آهنی پیش گالوانيزه و با پوشش رنگ پودری الکترواستاتیک می باشد. همچنین طراحی نحوه اتصال و خمکاری بدنه به نحوی صورت گرفته تا بالاترین استحکام را دارا بوده و کارکرد آرام و بدون لرزش اواپراتور را تأمين نماید. جهت كاربردهاي خاص، امکان تولید بدنه اواپراتور از جنس ورق استيل یا آلومينيوم فراهم می باشد. همچنين بدنه اواپراتور جهت جلوگیری از یخ زدگی هنگام دیفراست به سینی اولیه و ثانویه مجهز می باشد.

اواپراتور آمونیاکی – سیرکولاسیون یا گردش هوا

سیرکولاسیون یا هوادهی در اواپراتور با استفاده از الکتروفن های با کلاس حفاظتی IP55 و با قطر 50 تا 80 سانتیمتر متناسب با ظرفیت اواپراتور می باشد. فن ها از برند های معتبر زیلابگ، EBM و یا رزنبرگ بوده و دارای مشخصات الکتریکی 380V/3Ph/50Hz می باشد. همچنین الکتروفن ها مجهز به سیستم ترمیستور جهت جلوگیری از افزایش دمای سیم پیچ می باشد.

اواپراتور آمونیاکی – دیفراست (یخ زدایی)

سفارش سیستم دیفراست از انوع مختلف امکان پذیر می باشد.

  • دیفراست گاز داغ (Hot Gas) : به صورت استاندارد، اواپراتورها مجهز به كويل كف سينی و اتصالات مربوطه جهت ديفراست گاز داغ  می باشد. ديفراست گاز داغ يكي از سريع ترين و مناسب ترين روش های ديفراست اواپراتور مي باشد.

 

  • دیفراست آبی  (Water Defrost): بنا به سفارش، امکان تولید اواپراتور مجهز به سيستم ديفراست آبی نیز محیا می باشد. اين سيستم شامل اتصالات و توزيع كننده آب، سيني مشبک جهت پخش يكنواخت آب بر روی سطح کویل، اتصالات سر ريز آب و اتصالات تخليه آب سينی می باشد. سيستم ديفراست آبی روش بسيار ساده و ارزان قيمت جهت ديفراست اواپراتور می باشد.

 

  • ديفراست الکتریکی (Electrical Defrost) : بنا به سفارش، امکان تولید اواپراتور مجهز به سيستم ديفراست آبی نیز محیا می باشد. اين سيستم شامل المنت های با روكش استيل است كه در قسمت بدنه اواپراتور و بر روي كف سينی تعبيه مي گردند. همچنین اتصالات و جعبه تقسيم ضد آب جهت نصب كابل برق به مجموعه المنت ها روی اواپراتور می باشد. سيستم ديفراست به روش الکتریکال بسيار ساده ولی پر هزينه می باشد.

 

  • ديفراست هوايي (Air Defrost) : این سیستم دیفراست معمولاً برای یخ زدایی از اواپراتورهایی كه در دمای  +5°C به بالا نصب می شوند توصيه مي گردند. در اين روش، عبور جريان هوا توسط فن های اواپراتور در هنگام ديفراست، باعث آب شدن برفک های تشكيل شده  بر روی سطح کویل اواپراتور مي گردد.

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
تماس با ما