هواساز چیست؟

دستگاه هواساز (Air Handling Unit و به اختصار AHU) دستگاهی یکپارچه است که تأمین گرمایش، سرمایش، هوای تازه و فیلتراسیون یک فضا را بر بنا بر نیاز و الزامات طراحی شده، انجام می دهد. دستگاه هوا ساز در کنار دیگر تجهیزات مانند چیلر، دیگ آبگرم، کندانسینگ یونیت سرمایش و… می تواند کار کند و یک سیستم تهویه مطبوع را تشکیل دهد.

 دستگاه هواساز صنعتی با استفاده از چندین مرحله فیلتر و دمپر های هوای تازه و هوای برگشت کنترل بسیار دقیقی بر کیفیت هوای محیط دارد. استفاده از هواساز نیازمند کانال کشی در فضاهای مورد نیاز می باشد.

هواساز چگونه کار می کند؟ 

هواساز با استفاده از فرآیند های زیر نیاز های تهویه مطبوع فضاهای مختلف را انجام می دهد. هواساز باید متناسب با کاربری فضا طراحی و اجرا شوند.

 •  گردش هوا در هواساز

  دستگاه هوا ساز دارای یک یا چند فن است که وظیفه پمپاژ هوا به داخل محیط کانال کشی شده را بر عهده دارد. نوع پروانه و نوع کوپلینگ این فن ها به عوامل طراحی و تعداد و نوع بسترهای فیلتر بستگی دارد. همچنین قدرت الکتروموتور این فن ها می بایست توسط طراح تعیین گردد.
 • فیلتراسیون هواساز

  هواساز دارای انواع مختلفی از بستر های فیلتر می باشد که بنا به کاربری فضا قابلیت سفارشی سازی دارند. به عنوان مثال تعداد و انواع فیلترهای یک هواساز هایژنیک که برای فضاهای استریل و پزشکی استفاده می شوند با یک هواساز که برای یک محیط صنعتی کار می کند متفاوت است. انواع مختلفی از فیلترهای هواساز وجود دارند از جمله: فیلتر آلومینیومی، فیلتر کیسه ای Bag Filter، فیلتر هپا، فیلتر الکترواستاتیک، فیلتر کربنی و غیره.
 •  گرمایش و سرمایش هواساز

  دستگاه های هواساز برای تأمین گرمایش از کویل های نصب شده در هواساز استفاده می کنند که توسط یک دیگ، آبگرم آن تأمین می شود. همچنین می توان برای تأمین گرمایش از هیتر های الکتریکی در هواساز استفاده کرد. برای تأمین سرمایش می توان از کویل آب سرد متصل به یک چیلر و یا از ترکیب یک کویل DX مبرد و یک کندانسینگ یونیت استفاده کرد. سرمایش با استفاده از کویل DX دارای راندمان بیشتر و مطلوب تر است.
 • رطوبت زنی و رطوبت‌ گیری در هواساز

  علاوه بر کنترل دما، برخی از هواسازها دارای تجهیزاتی برای افزودن یا حذف رطوبت از هوا هستند که اطمینان حاصل می‌کند که سطح رطوبت فضای داخلی در محدوده مورد نیاز است.

 •  مخلوط هوای تازه و هوای برگشتی در هواساز

  هواسازها بنا بر نیازی که برایشان طرای شده اند می توانند هوای تازه بیرون (Fresh Air) را با هوای برگشتی از فضای داخلی ترکیب کنند تا کیفیت هوای حفظ شود و از تجمع هوای کهنه یا آلوده جلوگیری شود. در نظر داشته باشید که معمولاً هر چه حجم هوای تازه بیشتر باشد ظرفیت کویل های تأمین سرمایش و گرمایش نیز بیشتر می شوند. با دستگاه های هواسازی که تماماً هوای تازه را به فضا پمپ می کنند هواساز Full Fresh نیز گفته می شود.

هواسازها برای حفظ کیفیت هوای داخلی، کنترل دما و بهره وری انرژی در ساختمان های تجاری و صنعتی بسیار مهم هستند. آنها نقش مهمی در تأمین آسایش ساکنین دارند و می‌توانند برای برآوردن نیازها و خواسته‌های خاص یک ساختمان یا تأسیسات خاص سفارشی شوند.

 انواع هواساز

دستگاه های هواساز دارای دو نوع اصلی دمنده و مکنده تقسیم کرد. هواساز دمنده (blow-through) هوا را از طریق میکسینگ باکس، کویل های سرمایش و گرمایش و فیلتر ها به شبکه کانال کشی شده می دمد. اما هواساز های مکنده (draw-through) هوا را از طریق کویل ها و فیلترها و میکسینگ باکس به سمت کانال می مکند. هواساز های draw-through یا مکنده با دو پیکربندی عمودی و افقی ساخته شوند.

هواسازها (AHU) دستگاه هایی هستند که برای تنظیم دمای هوا و گردش هوا به عنوان بخشی از سیستم تهویه مطبوع (HVAC) استفاده می شوند و دارای انواع مختلفی نیز هستند که بر اساس نوع کاربری، میزان امکانات مورد نیاز، سطوح مختلف فیلتراسیون و… طراحی و ساخته می شوند.

دستگاه هوا ساز در شرکت برودت کار اطلس به شکل خاص برای هر پروژه برای برآوردن نیازهای خاص طراحی و تولید می شوند.

هواساز هایژنیک چیست؟

هواساز هایژنیک (Hygienic) یک سیستم تهویه مطبوع است که حفظ هوای تمیز، استریل و عاری از هر گونه آلاینده در آن به خوبی قابل دستیابی است. هواساز هایجنیک معمولاً در فضاهایی که کیفیت هوای آن‌ها بسیار مهم است، مانند تأسیسات مراقبت های بهداشتی، تولید دارو، اتاق‌ تمیز یا کلین روم، آزمایشگاه‌ها و کارخانجات مواد غذایی و اتاق عمل استفاده می‌شوند.

هدف اصلی یک AHU هایژنیک، اطمینان از این است که هوایی که پردازش می‌کند، بدون آلاینده، میکروارگانیسم و سایر آلودگی‌ها باشد و محیطی سالم و ایمن را فراهم کند. در ادامه درباره ویژگی‌ها و اجزای اصلی آن هواساز هایژنیک شرح خواهیم داد.

 •  فیلتر هوا

سیستم فیلتراسیون هوا در هواسازهای بهداشتی بسیار مهم می باشد. این فرآیند شامل فیلترهای هوای ذرات با راندمان بالا (HEPA) یا فیلترهای هوای با نفوذ فوق العاده کم (ULPA) برای حذف ذرات زیر میکرون از جمله باکتری ها، ویروس ها و آلرژن ها هستند. همچنین قبل از این فیلتر ها، پیش فیلترها هستند که ذرات بزرگتر را جذب می کنند و از مسدود شدن فیلترهای HEPA یا ULPA جلوگیری می کنند. علاوه بر این فیلترهای جذب در برخی موارد برای حذف ترکیبات آلی فرار (VOCs) و بوها استفاده می شود.

 •  استریل کردن و ضد عفونی کردن

در بسیاری از هواساز های هایژنیک از لامپ های میکروب کش فرابنفش (UV) برای ضدعفونی کردن هوا با غیرفعال کردن میکروارگانیسم هایی مانند باکتری ها، ویروس ها و کپک استفاده می کنند. همچنین برخی از واحدها از ژنراتور ازن برای خنثی کردن بوها و از بین بردن میکروارگانیسم های موجود در هوا استفاده می کنند.

 •  ساختار سیل و هوا بند

هواسازهای هایژنیک اغلب دارای ساختاری کاملاً هوابند شده جهت جلوگیری از ورود آلاینده های خارجی به داخل دستگاه هستند. این موضوع به حفظ پاکیزگی هوای پردازش شده کمک می کند.

 • قطعات استنلس استیل

در ساخت هواساز هایجنیک در قسمت های حساس که در تماس با هوای مرطوب یا آب بوده و امکان پوسیدگی آنها زیاد است جهت جلوگیری از ایجاد آلودگی، پوسیدگی و همچنین سهولت در تمیز کردن از قطعات استنلس استیل استفاده می شود.

 •  سینی درین یا تخلیه و مدیریت میعانات

برای جلوگیری از رشد میکروبی و آلودگی، هواساز هایژنیک دارای سینی تخلیه و تدابیر مدیریت میعانات هستند تا رطوبت حاصل از کویل های سرمایشی و شبنم روی دیوار های داخلی را به طور موثر مدیریت کنند.

 مشخصات هواساز هایژنیک برودت کار اطلس

 • دارای مدل های با ظرفیت ۲۰۰۰ الی ۴۰,۰۰۰ فوت مکعب بر دقیقه (CFM)
 • امکان ساخت دستگاه به شکل افقی و عمودی و L-type
 • امکان طراحی دستگاه با فن قبل از کویل (Blow through) و بعد از کویل (Draw through)
 • امکان سفارش انواع کویل‌های آبی سرمایشی و گرمایشی، کویل حرارتی الکتریکی و اواپراتور (DX) با انواع مبردها
 • امکان سفارش رطوبت زن از انواع الکتریکی و بخار (Steam Jacket)
 • امکان سفارش انواع فیلتر با راندمان‌های مختلف شامل فیلترآلومینیومی و فیلتر استنلس استیل قابل شستشو، فیلتر پلیتد،بگ فیلتر یا فیلترکیسه‌ای، فیلتر هپا، فیلتر کربن اکتیو و غیره
 • امکان سفارش انواع سرمایش تبخیری از قبیل ایرواشر (Class 6 & Class 8) از راندمان تبخیر ۶۰% الی ۹۵% و زنت با پدهای سلولزی و PP (پلی پروپیلن) از راندمان تبخیر ۵۰% الی ۸۰%
 • امکان سفارشی سازی فن های دمنده، برگشت و اگزوست از نوع سانتریفوژ (Centrifugal) در انواع پره Forward، پره Backward و پلاگ (Plug backward curved) و غیره
 • شاسی با کیفیت ساخته شده با ورق گالوانیزه استاندارد با اتصالات پیچ و مهره‌ای و با رنگ الکترواستاتیک
 • ستون‌بندی آلومینیوم آنادایز شده مخصوص هواساز هایژنیک با اتصالات و یراق آلات استاندارد
 • دارای سطح داخلی صاف و بدون شیب منفی جهت جلوگیری از چسبندگی، رسوب و انتشار آلاینده ها

 اجزای هواساز

اجزای هواساز بر اساس طراحی آن و نیازهای خاصی که برآورده می کند می تواند متفاوت باشد، اما اجزای اصلی آن را در ادامه معرفی می کنیم.

فیلترها (Filters)

فیلترها برای حذف آلاینده های مختلف از ذرات معلق مانند گرد و غبار، گرده و مواد حساسیت زا گرفته تا میکروارگانیسم ها از هوای ورودی استفاده می شوند. بسته به الزامات کیفیت هوا و کاربری فضا نوع فیلترهای استفاده شده در دستگاه هوا ساز می تواند متفاوت باشد.

 فن ها (Fans)

 فن ها وظیفه انتقال هوا در دستگاه هوا ساز را بر عهده دارند. انواع مختلفی از فن ها می تواند در یک هواساز وجود داشته باشد از جمله فن های دمنده یا Supply، فن های هوای برگشتی یا Return و فن های اگزاست یا هوای خروجی. این فن ها ممکن است به درایوهای فرکانس متغیر (VFD) جهت کنترل سرعت فن برای تنظیم نرخ جریان هوا مجهز شوند.

کویل ها (Coils)

کویل های هواساز معمولاً از نوع لوله های مسی و فین آلومینیومی می باشند که در تراکم فین های مختلف ساخته می شوند. این کویل ها می توانند از انواع کویل DX، کویل آب سرد، کویل آبگرم، کویل بخار و یا کویا با هیتر الکتریکی باشند.

دمپرها (Dampers)

 دمپرها برای کنترل جریان هوا از طریق هواساز استفاده می شوند. آنها را می توانند از انواع وزنی و یا موتوری باشند. دمپرهای موتوری با تنظیم دقیق Actuator به خوبی می توانند میزان هوای ورودی، خروجی و برگشتی را با یکدیگر تنظیم کنند.

محفظه اختلاط (Mixing box)

برخی از هواسازها دارای یک محفظه اختلاط برای مخلوط کردن بخشی از هوای برگشتی با هوای تازه عمل هستند.

رطوبت سازها و رطوبت گیرها (Humidifiers and Dehumidifiers)

 در فضاهایی که سطح رطوبت مهم می باشد، رطوبت سازها و رطوبت گیرها را می توان برای کنترل میزان رطوبت هوا به دستگاه هواساز اضافه کرد.

سیستم کنترل (Control System)

 وجود یک سیستم کنترلی برای نظارت و تنظیم عملکرد هواساز ضروری است. این سیستم معمولاً دارای سنسورهای دما و رطوبت، کنترلر ها و یک پردازشگر منطق برنامه‌ریزی شده (PLC) می باشد که برای حفظ شرایط هوای مطلوب بسیار مهم است.

سینی تخلیه (Drain trays)

 از سینی تخلیه برای جمع آوری و خارج کردن شبنم های حاصل از میعان آب که ممکن است روی کویل ها و داخل دستگاه ایجاد شود، استفاده می شود.

صدا خفه کن (Silencers)

 سایلنسر برای کاهش صدای تولید شده توسط فن ها، دمپرها و جریان هوا در هواساز استفاده می شود.

در واقع هواساز با کارکرد هماهنگ و بهینه این اجزا با یکدیگر عمل می کند تا از این طریق هوای مطلوب را برای ساختمان تأمین نماید. پیکربندی دقیق یک هواساز بسته به شرایط طراحی، کاربری و شرایط محیطی ساختمانی است که در آن نصب می شود.

مزایا و معایب دستگاه هواساز

واحدهای هواساز مسئول تأمین هوای مطلوب در محیط‌های مختلف صنعتی از جمله تأسیسات بهداشتی، تولیدی، انبارها، کارخانه‌های شیمیایی و غیره هستند. این واحدها با تهویه و توزیع هوا کنترل محیطی را فراهم می کنند. در ادامه به برخی از مزایا و معایب دستگاه های هواساز اشاره خواهیم کرد.

مزایای دستگاه هواساز

کنترل کیفیت هوا

هواسازها مجهز به فیلتراسیون چند مرحله ای هستند که می توانند آلاینده های مختلفی را از هوا حذف کرده و از کیفیت هوای داخل فضا را تا حد چشمگیری بهبود بخشند.

کنترل دما و رطوبت

 دستگاه های هواساز می‌توانند دمای هوای ورودی را کنترل کنند و برخی از مدل‌ها شامل سیستم‌های رطوبت زن یا رطوبت گیر هستند که امکان کنترل دقیق دما و رطوبت را فراهم می‌کنند.

تهویه

هواسازها با فراهم کردن هوای تازه می توانند برای پاسخ دادن به الزامات تهویه ای یک فضا، طراحی و ساخته شوند و با کاهش تجمع گازها یا دودهای مضر، محیط کاری، بهداشتی و … را ایمن کنند.

سفارشی سازی

دستگاه های هواساز را می توان برای نیازهای خاص فرآیندهای صنعتی، غذایی، دارویی و غیره سفارشی کرد. آنها می توانند سرعت های جریان هوا، انواع فیلتراسیون و سیستم های کنترل مختلف را در خود جای دهند.

معایب دستگاه هواساز

 هزینه اولیه بالا

خرید و نصب دستگاه های هواساز می تواند پرهزینه باشد، به ویژه زمانی که برای برآوردن نیازها و الزامات خاص سفارشی شده باشد.

فضای مورد نیاز

هواسازها هم خودشان دستگاه های بزرگ و جاگیری هستند و هم حجم کانال کشی مرتبط با آنها می تواند در برخی از ساختمان ها به چالش بدل شود.

تعمیر و نگهداری

تعمیر و نگهداری منظم برای عملکرد مناسب هواساز ها بسیار مهم است. بی توجهی به نگهداری می تواند منجر به کاهش راندمان، افزایش هزینه های عملیاتی و افزایش احتمال خرابی شود.

سر و صدا

در صورتی که جانمایی واحدهای هواساز به خوبی در ساختمان انجام نشود و البته تدابیر لازم برای کنترل نویز هواساز در هنگام ساخت آن صورت نگیرد، هواسازها می توانند دستگاه های پر سر و صدایی باشند.

به طور خلاصه، هواسازها مزایای متعددی را از نظر کنترل محیطی و کیفیت هوا ارائه می‌کنند، اما هزینه‌ها و نیازهای نگهداری قابل توجهی دارند. تصمیم برای استفاده از واحد هواساز باید بر اساس نیازهای خاص فرآیندهای تهویه، الزامات نظارتی و بودجه موجود برای نصب و عملیات مداوم باشد.

 انواع فیلترها در دستگاه هواساز و کاربرد آن

هواسازها از انواع فیلترها برای بهبود کیفیت هوای داخل ساختمان با حذف ذرات و آلاینده ها از هوای ورودی استفاده می کنند. انتخاب نوع فیلتر به کاربری و الزامات کیفیت هوا بستگی دارد. در ادامه به معرفی چند نوع فیلتر رایج مورد استفاده در هواسازها خواهیم پرداخت.

فیلتر آلومینیومی

فیلتر آلومینیومی برای جداسازی ذرات معلق در هوا و معمولاً به عنوان مرحله پیش فیلتر در هواساز مورد استفاده قرار می گیرد. فیلتر آلومینیومی قابلیت شستشو و استفاده مجدد دارد.

فیلتر پنلی

این فیلترها ساده ترین و رایج ترین فیلترها در هواسازها هستند. آنها از یک فیلتر صاف یا پلیسه دار تشکیل شده اند و معمولاً از مواد مصنوعی یا فایبر گلاس ساخته می شوند. فیلترهای پانلی نسبتا ارزان هستند و در جذب ذرات بزرگتر مانند گرد و غبار و ذرات معلق موثر هستند. این نوع فیلتر هم به عنوان فیلتر اصلی و هم به عنوان پیش فیلتر در هواسازها مورد استفاده قرار می گیرد.

فیلتر کیسه ای

فیلترهای کیسه ای یک محیط فیلتر کیسه ای شکل دارند و سطح تماس بیشتری را در مقایسه با فیلترهای پلیتد با هوا فراهم می کنند. آنها در جذب ذرات کوچکتر کارآمدتر هستند و عمر مفید بیشتری هم دارند.

فیلتر HEPA

فیلترهای HEPA بسیار کارآمد هستند و قادر به حذف ۹۹/۹۷% از ذرات کوچک به اندازه ۳/۰ میکرون هستند. این فیلترها بیشتر در هواسازهای هایژنیک مورد استفاده می گیرد که برای کاربری بیمارستانی، آزمایشگاهی و کلین روم ها مناسب هستند.

فیلتر ULPA

فیلترهای ULPA حتی کارآمدتر از فیلترهای HEPA هستند و ذرات تا اندازه ۱۲/۰ میکرون را جذب می کنند. آنها در محیط‌هایی با هوای فوق‌العاده تمیز، مانند تولید نیمه‌رساناها و تأسیسات تولید دارو استفاده می‌شوند.

فیلتر کربن فعال

 فیلتر کربن اکتیو با کربن فعال آغشته شده است که می تواند بوها، ترکیبات آلی فرار (VOCs) و گازهای خاصی را از هوا جذب و حذف کند. فیلتر کربن فعال معمولاً در شرایطی استفاده می شوند که کنترل بو مهم است، مانند آشپزخانه های تجاری یا آزمایشگاه های مواد شیمیایی.

برای انتخاب نوع فیلتر باید کاربردهای خاص، الزامات کیفیت هوا، نیازهای تعمیر و نگهداری و محدودیت های بودجه را در نظر گرفت. نگهداری و تعویض منظم فیلتر برای اطمینان از عملکرد موثر هواساز و حفظ کیفیت هوای داخل ساختمان امری ضروری است.

 عوامل موثر در قیمت دستگاه هواساز

قیمت هواساز با توجه به عوامل ذکر شده در ادامه می تواند بسیار متفاوت باشد. در ادامه به مهمترین عوامل مؤثر بر قیمت هواساز را خواهیم پرداخت.

 ظرفیت هواساز

ظرفیت دستگاه هوا ساز معمولاً برحسب فوت مکعب در دقیقه (CFM) اندازه گیری می‌شود. ظرفیت هوادهی بر قیمت هواساز تأثیر مستقیم دارد. هواساز های بزرگتر با ظرفیت بالاتر به متریال بیشتر، تجهیزات با ظرفیت و قدرت بالاتر و نیروی کار بیشتری نیاز دارند که باعث افزایش قیمت افزایش آنها می شود.

 سفارشی سازی

 میزان سفارشی سازی مورد نیاز برای هواساز نیز نقش مهمی در قیمت هواساز دارد. واحدهای هواساز سفارشی سازی شده متناسب با نیازهای خاص، مانند نیازمندی های منحصر به فرد فیلتراسیون، سیستم های کنترلی رطوبت و غیره اغلب با قیمت بالاتری نسبت به واحدهای هواساز استاندارد خواهند داشت.

 میزان فیلتراسیون

نوع و کارایی سیستم فیلتر هوای مورد نیاز برای هواساز نیز می تواند بر قیمت هواساز مؤثر باشد. فیلترهای HEPA  یا ULPA که در جذب ذرات ریز بسیار کارآمد هستند، گرانتر از فیلترهای استاندارد هستند.

 سیستم های گرمایش و سرمایش

 انتخاب سیستم گرمایشی و سرمایشی مانند کویل ها می تواند بر قیمت تاثیر بگذارد. هواسازهای نیازمند تأمین سرمایش و گرمایش با ظرفیت های بالاتر دارای کویل های بزرگتری بوده و گرانتر خواهند بود.

تعمیر و نگهداری و قابلیت سرویس دهی هواساز

هواسازهایی که برای سهولت در نگهداری و سرویس طراحی شده اند، با ویژگی هایی مانند اجزای قابل دسترسی، ممکن است قیمت بالاتری داشته باشند. با این حال، این امر می تواند به دلیل کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری منجر به صرفه جویی در هزینه در طول عمر واحد هواساز شود.

برای به دست آوردن تخمین دقیق تر قیمت یک واحد هواساز بهتر است از متخصصان یا مهندسین HVAC ما کمک بگیرید تا با توجه به الزامات خاص پروژه آن را ارزیابی کرده و بر اساس فاکتورهای ذکر شده در بالا، قیمت دقیق را ارائه دهند.

لیست قیمت هواساز از ۶۵ میلیون تومان ۵۰۰۰ CFM تا ۷۸۰ میلیون تومان ۶۰۰۰۰ CFM

قیمت هواساز (AHU) می تواند به طور قابل توجهی بر اساس نوع، اندازه، ظرفیت، ویژگی ها و سفارشی سازی مورد نیاز متفاوت باشد. علاوه بر این، عواملی مانند برند دستگاه، موقعیت جغرافیایی و هزینه نصب نقش مهمی در تعیین قیمت کلی دارند.در اینجا محدوده قیمت تقریبی برای انواع استاندارد واحدهای هواساز آورده شده است:

ظرفیت هواساز قیمت (ریال)
هواساز استاندارد با ظرفیت ۵۰۰۰ CFM ۶۵۰/۰۰۰/۰۰۰
هواساز استاندارد با ظرفیت ۱۰۰۰۰ CFM ۱/۲۰۰/۰۰۰/۰۰۰
هواساز استاندارد با ظرفیت ۱۵۰۰۰ CFM ۲/۲۷۰/۰۰۰/۰۰۰
هواساز استاندارد با ظرفیت ۲۰۰۰۰ CFM ۲/۸۰۰/۰۰۰/۰۰۰
هواساز استاندارد با ظرفیت ۲۵۰۰۰ CFM ۳/۲۰۰/۰۰۰/۰۰۰
هواساز استاندارد با ظرفیت ۳۰۰۰۰ CFM ۳/۷۹۰/۰۰۰/۰۰۰
هواساز استاندارد با ظرفیت ۳۵۰۰۰ CFM ۴/۴۷۰/۰۰۰/۰۰۰
هواساز استاندارد با ظرفیت ۴۰۰۰۰ CFM ۵/۳۹۰/۰۰۰/۰۰۰
هواساز استاندارد با ظرفیت ۴۵۰۰۰ CFM ۵/۹۴۰/۰۰۰/۰۰۰
هواساز استاندارد با ظرفیت ۵۰۰۰۰ CFM ۶/۴۹۰/۰۰۰/۰۰۰
هواساز استاندارد با ظرفیت ۶۰۰۰۰ CFM ۷/۸۰۰/۰۰۰/۰۰۰
support-last

قصد خرید محصولات برودتی را دارید؟

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید و یا فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

خدمات برودت کار اطلس در خصوص انواع دستگاه هواساز

شرکت برودت کار اطلس خدمات جامعی را در رابطه با انواع دستگاه هوا ساز ارائه می دهد که شامل مشاوره اختصاصی هواساز، طراحی هواساز، ساخت و تولید هواساز، نصب و راه اندازی هواساز، سرویس و نگهداری هواساز و خدمات پس از فروش می شود.

مشاوره تخصصی انواع هوا ساز

سفر ما با مشتریان با درک نیازها و اهداف خاص شما آغاز می شود. تیم متخصص برودت کار اطلس برای درک و دریافت نیاز پروژه و تجزیه و تحلیل آن وقت صرف می کند و اطمینان حاصل می کند که الزامات واحد هواساز شما به طور کامل درک شده است. در همین راستا خدمات مشاوره ای مهندسی شده را ارائه می دهیم تا شما را به سمت مناسب ترین راه برای انتخاب دستگاه هوا ساز راهنمایی کنیم.

طراحی انواع هواساز

توانمندی در طراحی یک دستگاه هوا ساز که بالاترین استانداردها، کارایی، پایداری و عملکرد را داشته باشد، نقطه قوت اصلی ما است. تیم ما از فناوری پیشرفته و دانش صنعت برای طراحی های مهندسی استفاده می کند. از استفاده از تجهیزات کم مصرف گرفته تا بکارگیری سیستم های کنترل پیشرفته، طرح های ما به کیفیت هوا، کنترل دما و صرفه جویی در انرژی اولویت می دهند.

 نصب و راه اندازی هواساز

پس از نهایی شدن طراحی شرکت برودت کار اطلس انتقال یکپارچه از مفهوم به واقعیت را تضمین می کند و مطابق با طراحی تأیید شده توسط تیم شما اقدام به ساخت دستگاه و خدمات نصب و راه اندازی می نماید.

خدمات پس از فروش

ارتباط ما با مشتریان فراتر از تکمیل پروژه است. برودت کار اطلس با پشتیبانی بی دریغ پس از فروش در کنار شماست. ما برای رفع هرگونه نگرانی یا اصلاحی که ممکن است نیاز داشته باشید، کمک، راهنمایی و راه حل ارائه می دهیم.

سخن پایانی

دستگاه هوا ساز اجزای همه کاره و ضروری سیستم های تهویه مطبوع هستند که در انواع مختلف برای مطابقت با کاربردهای مختلف موجود هستند. هواساز های استاندارد کنترل دما و رطوبت کارآمد را برای محیط های تجاری فراهم می کنند، در حالی که هواساز تخصصی انعطاف پذیر و مقیاس پذیری بیشتری را ارائه می دهند. هواساز های هایژنیک کیفیت هوا را برای محیط های حساس مانند فضاهای مراقبت های بهداشتی و اتاق های تمیز در اولویت قرار می دهند.

 عملکرد اصلی تمامی هواساز ها شامل تهویه هوا، فیلتر کردن، تأمین گرمایش و سرمایش و رطوبت و توزیع هوا مطلوب می باشد. هواساز ها می توانند مجهز به ویژگی‌هایی مانند تجهیزات کم مصرف، سیستم‌های کنترلی پیشرفته و قابلیت سفارشی‌سازی، کنترل دقیق دما و رطوبت و مدیریت کیفیت هوا باشند که راحتی، ایمنی و کارایی را در طیف وسیعی از تنظیمات تضمین می‌کنند. در خاتمه باید گفت شرکت برودت کار اطلس صرفاً ارائه دهنده خدمات فنی و مهندسی نیست. ما شریک استراتژیک شما در دستیابی به بالاترین استانداردهای واحد هواساز هستیم. با تمرکز بر مشاوره، طراحی، نصب، سرویس، نگهداری و خدمات پس از فروش، اطمینان حاصل می کنیم که پروژه های شما با کیفیت اجرا شوند.

مطالب مرتبط

هواساز